Raport rynku akcji GPW 24.09.2020

foto: gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

06MAGNA Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
COMPERIA Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
FORTE Początek zapisów na sprzedaż akcji po 27,2 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez MaForm Holding.
IDEABANK Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
INTERBUD Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
KREZUS NWZA ws. odwołania prezesa zarządu, odwołania członków RN, ustalenia liczby członków RN, powołania członków RN, zmiany statutu oraz powołania pełnomocnika.
MAKARONPL Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
MAKARONPL ZWZA ws. m.in. sposobu pokrycia straty netto z lat ubiegłych wykazanej w bilansie sporządzonym na dzień 31 grudnia 2019 roku oraz sposobu podziału zysku za rok obrotowy 2019.
MASTERPHA Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
MEXPOLSKA Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
NOVITA Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 5,20 zł na akcję.
RANKPROGR Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
ROPCZYCE Dzień ustalenia prawa do dywidendy 1 zł na akcję.
STALPROFI Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,07 zł na akcję.
TOWERINV Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BIOMED-LUBLIN Spółka zakończyła produkcję pierwszej serii leku na COVID-19. Wstępne badania laboratoryjne potwierdzają jego skuteczność, ale potrzebne do rejestracji badanie kliniczne z udziałem pacjentów ma rozpocząć się w IV kw. Rejestracja i komercjalizacja leku mogą zająć od kilku do kilkunastu miesięcy.
BNP PARIBAS  MILLENNIUM  SANTANDER UOKiK nałożył 26,6 mln zł kary na BNP Paribas, 10,5 mln zł na Bank Millennium oraz 23,6 mln zł na Santander Bank Polska. Urząd uznał za niedozwolone klauzule dotyczące zasad ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych.
CYFROWY POLSAT Spółka rozpoczęła przegląd opcji strategicznych związany z potencjalnym zbyciem infrastruktury telekomunikacyjnej, której właścicielem jest Polkomtel Infrastruktura.
ECHO INVESTMENT 1. Grupa odnotowała w II kw. 2020 roku 10,5 mln zł zysku netto jednostki dominującej wobec 36,1 mln zł zysku przed rokiem. Konsensus PAP zakładał, że strata netto wyniesie 12,9 mln zł, a prognozy znajdowały się w przedziale 4-19,2 mln zł straty.

2. Echo Investment zwiększyło plany przekazywania mieszkań pod wynajem na platformie Resi4Rent do 10 tys. do 2025 roku. Spółka negocjuje też sprzedaż kilku projektów biurowych.

 

ELEMENTAL HOLDING Akcjonariusze zdecydują o wycofaniu akcji spółki z obrotu na GPW.
FERRUM Grupa szacuje, że jej przychody w I pol. roku wyniosły 287,3 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 24% rdr. Jak dodano, wzrost jest efektem m.in. zwiększenia sprzedaży rur spiralnie spawanych.
IDEA BANK Akcjonariusze zdecydują 20 października o emisji 12,5-50 mln akcji serii O z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru po cenie emisyjnej 2 zł za akcję.
MERCATOR MEDICAL Zarząd ocenia, że wpływ pandemii wciąż jest bardzo korzystny dla grupy i spodziewa się kontynuacji tego trendu w kolejnych kwartałach. Wpływ wprowadzonych wyższych cen w segmencie produkcji ma być widoczny w wynikach kolejnych miesięcy, mogą także wzrosnąć ceny w segmencie dystrybucji.
PLAY Moody’s zmienił perspektywę ratingu spółki na rozwojową ze stabilnej, utrzymując rating Ba3.
PLAYWAY Spółka liczy na to, że w I pol. 2021 roku odbędzie się dużo istotnych dla grupy premier gier, w tym m.in. „Builders of Egypt”, „Mr. Prepper” czy „Succubus”.
SYNEKTIK Zarząd nie widzi operacyjnych przeszkód do wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2019/2020.
ZE PAK 1. Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin zainwestuje 163,8 mln zł netto w budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp na rekultywowanych terenach Kopalni Adamów.

2. ZE PAK szacuje, że będzie miał w I pol. 2020 roku 261 mln straty netto i 61 mln zł EBITDA.

 

Przegląd prasy

 

ALLEGRO Akcjonariat Allegro o niczym nie przesądza. Reguły dla IPO, w trakcie których akcje sprzedają fundusze private equity, nie ma, bo na GPW oferty raz kończyły się wielkim skandalem, a innym razem okazywały żyłą złota. (s. 16) /PB/

 

ARCTIC PAPER Arctic Paper najcięższy okres ma już za sobą, a poprawiające się warunki rynkowe będą sprzyjać odbudowie przychodów. Spółka z optymizmem patrzy na wyniki III kwartału, zakłada również, że pozytywna tendencja utrzyma się w kolejnych okresach – ocenia prezes Michał Jarczyński. (s. 7) /PARKIET/

 

BIOMED-LUBLIN 1. Lubelski Biomed pokazał lek na koronawirusa. Lubelska spółka biotechnologiczna oficjalnie zakończyła pierwszy etap produkcji immunoglobuliny – leku na koronawirusa. Czas na kolejną rundę badań, tym razem klinicznych, od których zależy rejestracja środka. (s. A16) /RP/

2. Biomed-Lublin puchnie na lekowej nadziei. Zakończenie badań in vitro potencjalnego leku na COVID sprawiło, że kurs Biomedu-Lublin rósł o prawie 50 proc. Pozostają jednak znaki zapytania. (s. 6) /PB/

COGNOR Państwo pozwane za tani prąd. PKP Energetyka dochodzi w sądzie 85 mln zł roszczeń za zamrożone ceny prądu i zbyt niskie rekompensaty. Cognor jest z nich zadowolony, inni energożercy nie bardzo. (s. 4) /PB/
FABRYKA MEBLI FORTE Cena w wezwaniu na akcje Forte odbiega od kursu. Ruszają zapisy w wezwaniu głównego akcjonariusza. (s. 5) /PARKIET/
TAURON Porozumienie z Polskim Funduszem Rozwoju zapewnia możliwość dofinansowania w wysokości co najmniej 50 mln zł każdego naszego projektu OZE – mówi Jerzy Topolski, wiceprezes Tauronu ds. zarządzania majątkiem. (s. A19) /RP/
TRANS POLONIA Trans Polonia poprawiła zarządzanie własną flotą. Pandemia spowodowała spadek popytu na przewozy paliw i płynnej chemii. Mimo to zarządowi udało się zwiększyć rentowność grupy. (s. 8) /PARKIET/

 

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AGORA Czarny korpus na rosnącym wolumenie sprowadza kurs na nowe minima bessy.
ELEKTROTI Kurs akcji wykonał ruch powrotny (czarnym korpusem na rosnącym wolumenie) do przełamanej długoterminowej linii trendu spadkowego.
INGBSK Formacja czarnego młota na dołkach przeceny.
I2DEV Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozkręca kolejny impuls popytowy.
PAMAPOL Akcje testują długoterminowy opór w rejonie 1,87 zł, białym korpusem na wysokim wolumenie co jest atutem popytowym.
PCCROKITA Kurs akcji zbliża się do istotnego krótkoterminowego wsparcia na 41,60 zł.
PGNIG Formacja wyspy odwrotu na dołkach korekty?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.