Raport Rynek Akcji 27.02.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

PEKAO Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ALTUS TFI NWZA ws. upoważnienia zarządu do przeprowadzenia skupu akcji własnych.
ASBIS Publikacja skonsolidowanego raportu za IV kwartał 2019 roku.
ASSECO BS Publikacja raportu za 2019 rok.
FMG NWZA ws. zmian statutu.
INTERSPORT NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji serii H oraz pozbawienia prawa poboru wszystkich akcji serii H.
KINO POLSKA NWZA ws. powołania członka RN.
KREDYT INKASO Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał roku obrotowego 2019/2020.
MOSTOSTA ZAB. Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
NETIA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
RAINBOW NWZA ws. określenia liczby członków zarządu, powołania nowego członka zarządu, zmian statutu oraz zatwierdzenia „Regulaminu Rady Nadzorczej Rainbow Tours Spółki Akcyjnej”.
REINO NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru oraz powołania członka RN.
URSUS NWZA ws. wyrażenia zgody na wydzierżawienie przez spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa stanowiącej zakład produkcyjny w Opalenicy, zorganizowanej części przedsiębiorstwa stanowiącej zakład produkcyjny w Dobrym Mieście oraz zmiany statutu.
VOTUM Publikacja skonsolidowanego raportu za IV kwartał 2019 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BALTONA W związku ze ziszczeniem się warunków w wezwaniu na akcje Baltony, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze nabędzie akcje spółki – poinformowało Biuro Maklerskie PKO BP, pośredniczące w wezwaniu.
BUDIMEX 1.     Grupa Budimex szacuje, że jej przychody w 2019 roku wyniosły 7,57 mld zł, zysk operacyjny wyniósł 318,4 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 226 mln zł – podała spółka w komunikacie.

2.     Portfel zamówień Grupy Budimex na koniec 2019 roku wyniósł 10,8 mld zł w porównaniu do 10,1 mld zł na koniec 2018 roku – poinformował Budimex w komunikacie z szacunkowymi danymi za 2019 rok.

DEKPOL Dekpol Deweloper planuje wprowadzić do oferty w 2020 roku około 1.200 lokali, z czego 60 % stanowić będą lokale mieszkalne. Celem spółki na ten rok jest sprzedaż 400 lokali, rozpoznanie w wyniku 650, ponad 20 % marża brutto na sprzedaży i podwojenie przychodów r/r – poinformował PAP Biznes prezes Sebastian Barandziak.
GET BACK Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił ostatnie zażalenie blokujące uprawomocnienie się układu GetBacku. Obligatariusze spółki odzyskają w ciągu ośmiu lat 25 proc. zainwestowanych środków. Pierwsze wypłaty nastąpią w ciągu najbliższych kilku miesięcy, czyli prawie o 2 lata wcześniej niż zakłada układ – poinformowała spółka w komunikacie.
GO TFI GO TFI skupi 1.267.860 akcji spółki, stanowiących ok. 77,31 % jej kapitału, po 9 zł za akcję – podała spółka w komunikacie.
GRUPA AZOTY 1.     Grupa Azoty Chorzów, wchodząca w skład grupy kapitałowej Grupa Azoty, od dwóch lat prowadzi restrukturyzację i zapowiada, że począwszy od 2020 roku ma osiągać dodatni wynik operacyjny.

2.     2020 rok dla Grupy Azoty, mimo niskich cen gazu, będzie rokiem ogromnych wyzwań. Głównymi wyzwaniami są prawdopodobna susza, zalew tanich nawozów z Rosji, a także wyzwania legislacyjne – ocenia prezes spółki Wojciech Wardacki.

KGHM KGHM zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie wzrostu płac w 2020 r. Stawki płac zasadniczych wzrosną o 6 % od 1 stycznia – wynika ze środowego Porozumienia Stron Zakładu Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników KGHM Polska Miedź.
LIVECHAT SOFT. 1.     Przychody spółki w III kwartale 2019 roku wyniosły 94,9 mln zł (wzrost o 18,8%)

2.     Zysk netto w III kwartale 2019 roku wyniósł 46,9 mln zł (wzrost o 11,5%)

MORIZON Ringier Axel Springer Media wzywa do sprzedaży 42.478.221 akcji MZN Property, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego, po 1,97 zł za akcję – poinformował pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.
MURAPOL Murapol, większościowy akcjonariusz spółki PartnerBud, zdecydował o dokonaniu ponownej analizy sytuacji co do zakresu i możliwości dalszego funkcjonowania PartnerBud w ramach grupy kapitałowej – podała spółka w komunikacie.
PEKAO 1.     Zysk netto grupy Banku Pekao w czwartym kwartale 2019 roku spadł do 684,4 mln zł z 749,2 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się  zbliżony do konsensusu PAP Biznes, który zakładał wynik na poziomie 669,6 mln zł.

2.     Wynik odsetkowy banku w IV kwartale wyniósł 1.418,7 mln zł i był zgodny z konsensusem, który wynosił 1.400,3 mln zł (w przedziale oczekiwań 1.358-1.411,4 mln zł).

3.     Wynik z prowizji wyniósł 654,6 mln zł i również był zgodny z szacunkami rynku, który spodziewał się 651,7 mln zł (oczekiwania wahały się od 645 mln zł do 655 mln zł).

4.     Ogólne koszty administracyjne razem z amortyzacją i bez podatku bankowego wyniosły w IV kwartale 885,3 mln zł i były zgodne z oczekiwaniami (888,3 mln zł).

5.     Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły 232,7 mln zł Rynek oczekiwał tymczasem o 30 % niższych odpisów w na poziomie 178,4 mln zł.

PKN ORLEN PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej wniosek koncentracyjny w związku z planowanym przejęciem kontroli nad Energą. Wniosek inicjuje formalne postępowanie w tej sprawie – poinformował koncern w komunikacie.
PLAY 1.     Play prognozuje wzrost przychodów o 2-3 % oraz wypracowanie 2,5-2,6 mld zł skorygowanego wyniku EBITDA w 2020 roku – podała spółka w raporcie. Prognoza wolnych przepływów pieniężnych to ponad 800 mln zł. Play chce wydać w tym roku na inwestycje 850-900 mln zł. Spółka potwierdza przeznaczenie na dywidendę 40-50 % przepływów pieniężnych.

2.     Wynik EBITDA Play Communications w IV kwartale ubiegłego roku wzrósł rok do roku o 2,6 % do 556,2 mln zł – podała spółka w raporcie rocznym. Zysk okazał się o 3,1 % niższy od konsensusu PAP Biznes. Skorygowany wynik w całym 2019 roku sięgnął 2,436 mld zł i był zgodny z prognozą spółki, mówiącą o przekroczeniu 2,4 mld zł.

3.     Play planuje utworzyć w 2020 roku spółkę zależną, dedykowaną do obsługi istniejącej i przyszłej pasywnej infrastruktury sieciowej, czyli tzw. towerco – podał Play w prezentacji dla inwestorów.

4.     Holger Püchert zrezygnował z pełnienia funkcji członka zarządu i dyrektora finansowego P4, spółki zależnej Play Communications, ze skutkiem od dnia 6 listopada 2020 r. – podała spółka w komunikacie.

RAINBOW Zarząd Rainbow Tours zdecydował o rozpoczęciu procesu zawiązania i powołania na terytorium Republiki Turcji spółki zależnej. Kapitał zakładowy spółki zależnej wyniesie 500 tys. lir tureckich i zostanie utworzony w drodze wydania 500 tys. akcji, obejmowanych w całości przez Rainbow Tours, jako jedynego akcjonariusza – podał Rainbow Tours w komunikacie.
SERINUS Serinus Energy liczy, że 2020 rok będzie co najmniej równie udany jak rok ubiegły. Spółka chce poprawić EBITDA i cash flow, zmniejszyć zadłużenie – poinformował PAP Biznes prezes Jeffrey Auld.

 

Przegląd prasy

 

GET BACK GetBack wkrótce zacznie spłaty. Układ windykatora się uprawomocnił. Oznacza to, że pierwsze, symboliczne pieniądze obligatariusze dostaną w 2020 r. (s. 17) PB/
GRUPA AZOTY Na Śląsku mają być produkowane nawozy specjalistyczne. Grupa Azoty kontynuuje restrukturyzację zakładów w Chorzowie. Będzie szukać partnera do wykorzystania instalacji do przerobu tłuszczów oraz udostępni niewykorzystywane grunty. (s. A9) /DGP/
mBANK Commerzbank może wstrzymać się ze sprzedażą mBanku. Transakcji nie sprzyjają spadające wyceny na rynkach, dotykające także kredytodawców, powodowane m.in. obawami o koronawirusa, oraz ryzyka dotyczące kredytów frankowych. (s. 10) /PARKIET/
MERCATOR Mercator wydłuża swoje pięć minut. Informacje o pojawieniu się koronawirusa w Europie windują kurs producenta rękawiczek. Firma korzysta z rosnącego popytu. (s. 07) /PARKIET/
PGG, KGHM Część górników już wywalczyła podwyżki. Kto następny? Na wzrost tegorocznych wynagrodzeń o 6 proc. zgodziły się już zarządy PGG i KGHM. Pismo do zarządu w sprawie rozpoczęcia rozmów płacowych skierowały też związki zawodowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, ale nie wyrazili swoich oczekiwań. Parkiet ustalił, że satysfakcjonujące byłoby dla nich podobne rozwiązanie co w PGG i KGHM, a związkowcy w JSW mają nieformalne porozumienie z zarządem. Jeśli zachowają spokój do wyborów prezydenckich, załoga dostanie podwyżki. (s. 06) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

AMREST Akcje spadły poniżej istotnego wsparcia na 42,10 zł, wysokim czarnym korpusem na rosnącym wolumenie, co prawdopodobnie kończy falę wzrostową.
LOTOS Kurs akcji naruszył długoterminowe wsparcie na 66,70 zł, czemu towarzyszy podwyższony wolumen.
PEKAO Układ 2 świec na dołkach korekty, przypominający wymową formację harami niskiej ceny.
PKOBP Układ 2 świec na dołkach korekty, przypominający wymową formację harami niskiej ceny.
TORPOL Kurs akcji powrócił białym korpusem powyżej przełamanego potrójnego wsparcia na 8 zł, co zapowiada ponowny test ostatniego maksimum na 9,10 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.