Raport Rynek Akcji 16.12.2019

foto: gpw
ALTUS Altus TFI złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę na kary nałożone na fundusz przez Komisję Nadzoru Finansowego – podał Altus TFI w komunikacie.
DĘBICA Dębica podpisała z Goodyear trzy umowy, na podstawie których pożyczyła swojemu właścicielowi 165 mln zł. Oprocentowanie pożyczek jest równe stawce WIBOR 1Y powiększonej o marżę w wysokości 0,1 pkt. proc. – podała Dębica w komunikacie.
ECHO Echo Partners zawarł z węgierską spółką Wing przyrzeczoną umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Lisala, która jest właścicielem 55,96 proc. akcji Echo Investment – poinformowała giełdowa spółka w komunikacie.
ENEA Strategia Enei zakłada wzrost wartości EBITDA w stosunku do 2018 roku o 35 proc. w 2025 roku oraz o 39 proc. w 2030 roku, nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 64 mld zł w perspektywie 2035 roku, wolumen sprzedaży energii elektrycznej na poziomie 24,8 TWh w 2030 roku oraz udział OZE w produkcji energii elektrycznej na poziomie 33 proc. w 2030 roku – podała spółka w komunikacie.

 

ENERGA 1)    Energa rozpoczyna proces mający na celu sprzedaż wybranych aktywów ciepłowniczych zarządzanych przez spółkę Energa Kogeneracja – podała spółka w komunikacie.

2)    Energa OZE podpisała przedwstępną umowę przejęcia spółki PV Wielbark, będącej właścicielem budowanej obecnie farmy fotowoltaicznej w Borkach Wielbarskich o mocy 8 MW – podała Energa w komunikacie.

FINERGIS INV Finergis Investments i Marek Górski ogłaszają przymusowy wykup akcji Ergisu po 3,88 zł za akcję – podał pośredniczący w wezwaniu DM mBanku.
GRODNO Grodno, dystrybutor materiałów elektrotechnicznych, spodziewa się spowolnienia w branży w 2020 r., ale dostrzega perspektywy rozwoju w oparciu o „zieloną energię”. Spółka chce wrócić do wypłaty dywidendy i dzielić się zyskiem z akcjonariuszami – powiedział PAP Biznes prezes Andrzej Jurczak.
IMPEL Impel otrzymał wynik kontroli Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, który wykazała nieprawidłowości w wycenie wartości znaku towarowego Impel – podała spółka w komunikacie. Kontrola dotyczyła 2016 roku.
IPOPEMA Prezes Ipopema Securities Jacek Lewandowski podpisał dwie przedwstępne umowy na sprzedaż łącznie 9,99 proc. akcji spółki po cenie 1,5 zł za walor – podała spółka w komunikacie. Kupującymi mają być Jarosław Wikaliński, prezes Ipopema TFI oraz jego żona, Małgorzata Wikalińska.
IZOBLOK Izoblok rozpoczyna skup maksymalnie 120 tys. akcji własnych po 34 zł za sztukę – podała spółka w komunikacie.
JSW Ponad 2 mld zł wydaje na inwestycje w kończącym się 2019 roku Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) – poinformował w piątek wiceprezes spółki ds. strategii i rozwoju Artur Dyczko. Dodał, że to rekordowy roczny poziom nakładów inwestycyjnych.
KGHM KGHM kontynuuje działania stabilizujące dopływ wody w kopalni Polkowice-Sieroszowice – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Dzięki wspólnemu działaniu trzech kopalń plan produkcji górniczej w KGHM za 2019 rok jest niezagrożony.
KRUK Spółka zależna Kruka, ItaCapital, wygrała przetarg na zakup portfela niezabezpieczonych wierzytelności detalicznych od jednego z największych banków na rynku włoskim – podał Kruk w komunikacie. Wartość nominalna portfela wierzytelności wynosi ok. 75 mln euro.
LOTOS Grupa Lotos podpisała 13 grudnia wstępne porozumienie z Grupą Azoty i jej spółkami zależnymi, dotyczące udziału w finansowaniu projektu „Polimery Police”. W jego ramach Lotos zainwestuje 300 mln zł na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego Grupy Azoty Polyolefins oraz 200 mln zł w postaci pożyczki podporządkowanej Grupie Azoty Polyolefins – poinformowały spółki w komunikatach.
MABION Mabion spodziewa się dodatkowych pytań od Europejskiej Agencji Leków kilka dni po zakończeniu sesji komitetu CHMP – poinformował członek zarządu Sławomir Jaros podczas telekonferencji. Zarząd podał, że sytuacja w EMA nie ma wpływu na spotkanie spółki z FDA.
NEWAG Grupa Newag dostarczy Lotosowi Kolej sześć lokomotyw elektrycznych Dragon 2. Szacunkowa wartość umowy wraz z usługami serwisowymi wynosi 89,9 mln zł netto – podały spółki w komunikatach.
PGNIG Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie zamknął postępowanie dowodowe i formalnie określił termin wydania wyroku w sprawie z powództwa PGNiG przeciwko Gazpromowi, dotyczącego warunków dostaw i zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. Wyrok końcowy ma zapaść w lutym lub marcu 2020 roku – podał PGNiG w komunikacie prasowym.
PKN ORLEN 1)    Budowa pierwszych stacji tankowania pojazdów na wodór ruszy w Polsce najpóźniej w 2021 roku – poinformował PAP członek zarządu PKN Orlen ds. operacyjnych Józef Węgrecki.

2)    Moody’s utrzymał rating PKN Orlen na poziomie Baa2, ale perspektywa ratingu została zmieniona ze stabilnej na negatywną – podała agencja Moody’s w komunikacie.

PLAY Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju objął obligacje Play o wartości 106 mln zł – podał bank w komunikacie.
ROLMEX Rolmex zażądał od akcjonariuszy mniejszościowych sprzedaży wszystkich akcji Indykpolu po 65 zł za papier – wynika z opublikowanego w piątkowym „Parkiecie” ogłoszenia.
URSUS Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił zażalenie Ursusa na postanowienie o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec spółki – podał Ursus w komunikacie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.