Raport Rynek Akcji 03.01.2020

foto: gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BRASTER S.A. Wprowadzenie do obrotu na GPW 3.228.018 akcji zwykłych na okaziciela serii L.
KONSSTALI S.A. Zawieszenie obrotu akcjami w związku z zawiadomieniem o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu.
VANTAGE S.A. Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 11,50 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez TAG Beteiligungs- und Immobilienverwaltungs GmbH.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

LWB BOGDANKA S.A. Zarząd Spółki Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. informuje, iż w dniu 31.12.2019 roku zawarł ze spółką ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. Aneks do Umowy Wieloletniej Przedmiotowy Aneks określa warunki dostaw węgla energetycznego, w tym zaktualizowane wolumeny ilościowe dla lat 2020 – 2025 oraz cenę sprzedaży węgla w roku 2020 do ENEA Wytwarzanie sp. z o. o. – źródło wytwórcze Elektrownia Kozienice. Wartość aneksu wyniesie 17 221 -podaje spółka w komunikacie
POLIMEX MOSTOSTAL S.A. Zarząd Polimex Mostostal informuje, że w dniu 2 stycznia 2020 r. Spółka odstąpiła ze skutkiem na dzień 2 stycznia 2020 r. od zawartej w dniu 15 listopada 2019 r. z Inwat sp. z o.o. umowy, której przedmiotem było wykonanie przez Zleceniobiorcę wielobranżowej dokumentacji projektowej na potrzeby „Budowy Bloku Energetycznego w oparciu o paliwo węglowe w Puławach na rzecz Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. -podaje spółka w komunikacie.
DEKPOL S.A. Zarząd Dekpol S.A. („Spółka”) informuje, że w dniu 2 stycznia 2020 r. otrzymał zgodę Banku BGŻ BNP Paribas S.A. na wydłużenie okresu udostępnienia kredytu w związku z wiążącą strony umową wielocelowej linii kredytowej z dnia 11 grudnia 2015r. Koniec bieżącego okresu udostępnienia kredytu przypada na luty 2020 roku- podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

PKN ORLEN S.A. PKN Orlen chce docelowo udostępnić 150 punktów ładowania elektrycznych samochodów w Polsce, chce rozwijać elektromobilność również na rynku czeskim i niemieckim. (s. 17) /PB/
SUROWCE Gazowa wojna odwołana. Rosja zrezygnowała z gazowej wojny z Ukrainą, aby utrzymać korzystne dla Gazpromu zmiany w polityce klimatycznej UE – uważają rosyjscy eksperci. W Kijowie podkreślają, że Moskwa broni też projektu Nord Stream 2. (s. 13) (PAP Biznes)
ENERGIA Projekt ustawy w sprawie rekompensat finansowych za wzrost cen energii dla gospodarstw domowych w ciągu kilku tygodni trafi do parlamentu Wicepremier nie wykluczył wprowadzenia mechanizmu wypłacania w ciągu roku zaliczki na rekompensaty. „Rekompensaty mogą być wypłacone wtedy, kiedy będziemy mieć wiedzę, ile konkretne gospodarstwo domowe dopłaciło więcej do tych cen, które obowiązywały w tym roku” – poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 

Sygnały analizy technicznej

 

AGORA Kurs akcji pokonał istotny opór na 10,85 zł wysokim białym korpusem na rosnącym wolumenie.
BUDIMEX Akcje w ostatnim czasie ponownie testują strefę oporową w przedziale 174,20-182,20 zł.
HERKULES Wysoki biały korpus początkiem wzrostowego odreagowania bessy?
MBANK Kurs akcji przetestował lokalny opór na 399 zł.
MIRBUD Kurs akcji podchodzi do średnio-długoterminowej linii oporu znajdującej się aktualnie w rejonie 1,11 zł.
ZEPAK Kurs akcji podchodzi pod strefę oporową w przedziale 8,20-8,65 zł wysokim białym korpusem na rosnącym wolumenie.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.