Konferencja „Zielona energia w służbie przedsiębiorczości” – 16-17 czerwca, Gaj Oławski

W dniach 16-17 czerwca 2021 r. w Energetycznym Klastrze Oławskim odbędzie się konferencja „Zielona energia w służbie przedsiębiorczości”. Jej celem jest przedstawienie możliwości, jakie już dziś dla biznesu niesie ze sobą wykorzystanie zielonej energii. Konferencję otworzy wystąpienie Ireneusza Zyski, Wiceministra Klimatu i Środowiska. 

Dynamicznie zmieniający się rynek zielonej energii i rozwiązania legislacyjne, które nie tylko umożliwiają, ale wręcz wymuszają na przedsiębiorcach z różnych branż energooszczędność, sprawiają, że biznes coraz uważniej przygląda się rozwiązaniom, które umożliwią mu sprostanie nowym wymogom.

 

Okiem ekspertów

Zaproszeni na konferencję „Zielona energia w służbie przedsiębiorczości” eksperci podpowiedzą, jakie możliwości już dziś dla biznesu niesie ze sobą wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Konferencję otworzy wystąpienie Ireneusza Zyski, Wiceministra Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. OZE. Niewątpliwym zainteresowaniem cieszyć się będą także wystąpienia Artura Michalskiego, Wiceprezesa Zarządu NFOŚiGW  Katarzyny Szwed-Lipińskiej, Dyrektor Departamentu Źródeł Odnawialnych URE.

Swoją wiedzą z uczestnikami podzielą się także Barbara Adamska, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii, Andrzej Jeżewski, Lider Energetycznego Klastra Oławskiego EKO i prof. Wojciech Myślecki, Przewodniczącego Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii.

Transformacja polskiej energetyki i gospodarki w kierunku niskoemisyjnym wymaga zwiększenia udziału OZE we wszystkich sektorach. Spotykamy się na konferencji, żeby podzielić się wiedzą i doświadczeniami z różnych zakresów. Dla Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii priorytetem jest sprawnie funkcjonujący system magazynowania energii, ale dostrzegamy na tej płaszczyźnie synergię z innymi gałęziami gospodarki. Polityka UE w zakresie energii i klimatu postrzega magazyny energii jako kluczową technologię wspomagającą gospodarkę niskoemisyjną, przeznaczając znaczące środki na projekty badawcze, rozwojowe i pokazowe. W zakresie technologii magazynowania wciąż trwają badania i rozwijane są nowe technologie. Stanowi to dla nas szansę i jako kraj powinniśmy aktywnie włączyć się w te procesy. Polscy producenci elementów elektrycznych i elektronicznych, firmy zajmujące się automatyką, IT, telekomunikacją i przesyłem danych również mają szansę na zbudowanie kompetencji na rynku magazynów energii – mówi Barbara Adamska, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii, organizatora konferencji.

 

 

Innowacyjność oparta o niezależność energetyczną

Konferencja „Zielona energia w służbie przedsiębiorczości” skierowana jest do właścicieli i kadry zarządzającej oraz przedstawicieli jednostek samorządów lokalnych – do wszystkich, którym bliska jest innowacyjność oparta o niezależność energetyczną. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jakie korzyści płyną ze współpracy biznesu, nauki i samorządów lokalnych i chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania klastrów energii, zapraszamy na konferencję.

Więcej informacji na temat konferencji: psme.org.pl/konferencja-zielona-energia-w-sluzbie-przedsiebiorczosci/

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Miejsce: Energetyczny Klaster Oławski

Termin: 16-17 czerwca 2021 r.

Partner merytoryczny: SBB ENERGY SA

Patroni medialni: e-magazyny, magazynfotowoltaika.pl, rynekelektryczny.pl

 

 

 

Kontakt dla mediów:

e-mail: media@psme.org.pl

tel. +48 516 723 677

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME), aktywnie wspiera rozwój tej branży uczestnicząc w pracach legislacyjnych związanych z energetyką i magazynowaniem energii. PSME integruje środowiska szeroko zainteresowane wdrażaniem nowoczesnych technologii, ochroną środowiska i rozwojem energetyki oraz promuje najwyższe standardy bezpieczeństwa inwestycji na rynku magazynowania energii.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.