Jakie wnioski można wyciągnąć po Pokerowych Mistrzostwach Świata WSOP 2021?

Każdego roku podczas trwania festiwalu World Series of Poker (WSOP) pojawia się fantastyczna okazja, aby dowiedzieć się trochę o tym, jak wygląda turniej jako całość. Oto kilka rzeczy, których powinieneś się nauczyć śledząc WSOP w 2021 roku.

Rozgrywka Turniejowa

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś przeanalizować, zwłaszcza jeżeli jesteś nowy świecie pokera, jest to, jak wygląda gra podczas turnieju. Coś tak prestiżowego jak WSOP zawsze przyciągnie setki graczy, w wyniku czego stoły na początku mogą wydawać się nieco zatłoczone. Jednak wraz z postępem w turnieju, wielu graczy odpadnie z turnieju i łatwiej będzie się skupić na tych, którzy nadal pozostają w walce.

Jeżeli nigdy wcześniej nie grałeś w turnieju pokerowym, jest to świetny sposób na poznanie niektórych reguł, których musisz przestrzegać. Podobnie jak w przypadku wielu innych aspektów życia, podczas gry w turnieju pokerowym należy przestrzegać ścisłej etykiety. Gdzie może być lepsze miejsce do zebrania wskazówek niż oglądanie jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w akcji?

WSOP to nie tylko Main Event

Chociaż Main Event jest bez wątpienia jednym z największych turniejów, nie jest to jedyne wydarzenie WSOP, które warto sprawdzić. Koniecznie musisz sprawdzić również niektóre inne wydarzenia w ciągu roku. To świetna okazja, aby dokładniej przyjrzeć się niektórym z twoich ulubionych graczy. Kto wie, może w ten sposób znajdziesz nawet swojego ulubionego gracza do obserwowania.

Na przykład platforma internetowa GGPoker.eu organizuje kilka festiwali pokerowych w ciągu roku. Chociaż śledzenie gry online może wydawać się nieco trudniejsze niż gry na żywo, istnieje wiele okazji, aby dowiedzieć się więcej o grze w pokera. Turniej online może być nawet najlepszym wprowadzeniem jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał sprawdzić w praktyce zdobytą wiedzę. Czasami turniej online może wydawać się o wiele mniej krępujący niż ten na żywo.

Nowe Odmiany

Wiele osób przychodzi do świata pokera znając tylko standardowy Texas Hold’em. Nie ma w tym absolutnie nic złego – to świetna gra! Jest to jednak zaledwie jedne z wielu rodzajów pokera, w których możesz rywalizować, zwłaszcza jeżeli zdecydujesz się na udział w turnieju, takim jak WSOP.

Jedną z najpopularniejszych alternatyw dla Hold’ema jest gra o nazwie Omaha. To kolejna gra karciana, w której występują karty wspólne oraz własne, a twoim zadaniem jest utworzenie możliwie najlepszego układu.

Inną odmianą, którą często zobaczysz, jest gra o nazwie H.O.R.S.E. Format ten jest mieszanką Texas Hold’em, Omahy i kilku odmian gry Stud. Jest to trudniejsza gra, ponieważ zasady zmieniają się w każdym rozdaniu, ale oglądanie gry zawodowców może być świetną zabawą!

Koniecznie Sprawdź WSOP 2021

Niezależnie od tego, czy jedziesz jako gracz, czy tylko oglądasz, WSOP nie można przegapić. Sprawdź niektóre wydarzenia WSOP, które odbyły się do tej pory, a następnie sprawdź harmonogram kilku następnych. Z pewnością znajdziesz wydarzenia, których po prostu nie będziesz chciał przegapić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.