Komentarz PLN: Złoty bez reakcji na podbicie zmienności wokół EUR/USD

Piątkowy poranny handel na rynku FX nie przynosi, ponownie, większych emocji wokół PLN. Złoty pozostaje stabilny pomimo podwyższonej zmienności na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4492 PLN za euro, 3,7581 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1312 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8180 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,379% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie 24h na rynkach było niezwykle ciekawe. Wpierw rynek obawiał się, iż EBC może schłodzić EUR swoją retoryką dot. mocnej, wspólnej waluty. W praktyce Lagarde odniosła się raczej do kwestii inflacyjnych, nie komentując bezpośrednio poziomów na EUR/USD. Pretekstem do spadku głównej pary walutowej okazała się jednak sesja w USA, gdzie ponownie było nerwowo, co popycha nieco kapitału w kierunku tzw. bezpiecznych przystani. Sam PLN nie notuje jednak wyższej zmienności – najpewniej dopiero wybicie ostatniego zakresu wahań skutkować będzie wzrostem aktywności.

Podczas dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP wyemituje 7-dniowe bony pieniężne. Globalny kalendarz makro zawiera m.in. wskazania inflacyjne z Niemiec i USA.

Z rynkowego punktu widzenia układ techniczny wokół PLN nie uległ zmianie. Pozostajemy w dość ograniczonym zakresie wahań czekając na pretekst do korekty na złotym.

usd

eur

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.