Komentarz PLN: Próba stabilizacji złotego

foto: flickr, zasoby NBP

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kontynuację konsolidacji na eurodolarze, co generuje analogiczne ruchy na kwotowaniach związanych z PLN. Polska waluta notowana jest następująco: 4,4242 PLN za euro, 3,9197 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0962 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9786 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,481% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynkach nie przyniosły większych ruchów na głównych zestawieniach. Ciekawie prezentuje się kwestia jutrzejszego FED – który wydaje się być głównym „driverem” dla obecnych przepływów. Trwają spekulacje, gdzie część inwestorów obstawia bardzo gołębi wydźwięk posiedzenia. Niektórzy sugerują nawet potencjalne zainicjowanie programu „kontroli krzywej rentowności”, podobny jak wcześniej zainicjował BoJ. Ruch ten doprowadziłby do lokalnego spadku USD, niemniej szanse na zainicjowanie programu są raczej ograniczone. Główna para walutowa konsoliduje, co nie sprzyja zmienności również na PLN. Sam złoty oscyluje blisko 4,40 za euro czekając na nowe impulsy z rynku bazowego.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań z rynku krajowego. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się finalnemu odczytowi PKB ze Strefy Euro za I kw. Ponadto będziemy dziś świadkami spotkania ministrów finansów UE.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN próbuje stabilizować się blisko 4,40 PLN. USD/PLN konsoliduje nad 3,90 PLN. Koszyk BOSSA PLN sugerował wczoraj scenariusz potencjalnej korekty ostatniego umocnienia PLN.

usd

eur

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.