Komentarz PLN – konsolidacja wartości złotego

foto: NBP

Przedświąteczna sesja na globalnych rynkach walutowych zapowiada się spokojnie. Polski złoty nie jest wyjątkiem w tej kwestii. Indeks BOSSAPLN od środy znajduje się pod delikatną presją podaży, jednak ruchy na wykresie tego indeksu są symboliczne. Dzisiaj BOSSAPLN porusza się w wąskiej konsolidacji tuż powyżej poziomu 84 pkt.

W Wielki Piątek handel na większości giełd światowych jest zawieszony, więc aktywność inwestorów na szerokich rynkach finansowych będzie ograniczona. Również kalendarz danych makro dla Polski jest dzisiaj pusty.

Niewielkie ruchy widoczne są na głównych parach walutowych z PLN. Kurs USD/PLN porusza się dzisiaj w wąskiej konsolidacji tuż powyżej poziomu 4,15. Z kolei na wykresie kursu EUR/PLN obserwujemy konsolidację w rejonie 4,54.

W przypadku obu tych par walutowych, wartości pozostają nadal relatywnie niedaleko niedawnych wieloletnich maksimów, jednak jednocześnie złoty na razie utrzymuje próbę odreagowania strat i odrobienia przynajmniej części zniżek, które doprowadziły naszą rodzimą walutę do najniższych poziomów od krachu finansowego z 2008 r.

Notowania EUR/PLN - dane dzienne

Dorota Sierakowska, BossaFX

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.