Złoty bez większych zmian

foto: NBP

Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na USD ani na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3040 PLN za euro, 3,7399 PLN wobec dolara amerykańskiego,3,7663 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9009 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,337% w przypadku obligacji 10-letnich.

Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na EUR/USD ani na koszyku CEE. Na szerokim rynku warto wspomnieć o powrocie do handlu strony chińskiej, co przyniosło niższy fixing na juanie. Inwestorzy pozostają pod wpływem piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy, które wbrew pozorom nie były najgorsze. Ponadto w centrum uwagi pozostają Włochy oraz rentowności amerykańskiego długu, co ostatnio wspiera notowania dolara. Lokalnie nie dzieje się zbyt dużo – RPP w poprzednim tygodniu nie zaskoczyła, a publikacje słabszych wskazań makro wydają się być przez rynek zdyskontowane. W dalszym ciągu obserwujemy realizację scenariusza, gdzie to nastroje na szerokim rynku pozostają kluczowe dla wyceny PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Szeroki kalendarz makroekonomicznych na dziś zawiera m.in. produkcje przemysłową z Niemiec, pakiet danych z Czech (produkcja przemysłwa, sprzedaż detaliczna, stopa bezrobocia) oraz odczyt indeksu Sentix dla Strefy Euro.

Z rynkowego punktu widzenia PLN pozostaje w ramach szerszej 2-3 miesięcznej konsolidacji. Ostatnie ruchy (wzrost z 4,26 do 4,30 EUR/PLN) mieszą w się w ramach wcześniejszych wahań i nie zmieniają układu technicznego wokół PLN.

Konrad Ryczko
Analityk
Makler Papierów Wartościowych

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.