Każdego dnia próbowano na cudze nazwiska ukraść milion złotych

W II kwartale 2019 r. do systemu dodano 40 543 szt. nowych dokumentów. Statystycznie do bazy trafiało codziennie 445 dokumentów. Co 3 minuty nowy dokument. Patrząc na dotychczasową historię badań Związku Banków Polskich to drugi najlepszy kwartał w całej historii raportu infoDOK.

Łączna kwota prób wyłudzeń kredytów wyniosła ponad 92,3 mln zł. To dobry wynik, będący o ok. 6,5 mln zł niższy od średniej liczonej od 2008 r.

To z jednej strony efekt stosunkowo małej liczby prób na wysokie kwoty: „tylko” 9 przypadków prób wyłudzeń przekraczających 1 mln zł, z czego największa opiewała na 20 mln zł, woj. kujawsko-pomorskie. Drugim powodem tak niskiej kwoty było to, że odnotowano jedynie 1 122 prób wyłudzeń.

– To jedna z najniższych liczb takich przypadków od 2008 r., kiedy to opublikowaliśmy pierwszy raport infoDOK – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Barbrich ze związku Banków Polskich. – Statystycznie, łącznie z weekendami w analizowanym kwartale odnotowywano zatem 12 prób wyłudzeń dziennie. Każdego dnia próbowano na cudze nazwiska ukraść łącznie milion zł.

Łącznie od 2008 r., kiedy to rozpoczęte zostały dokładne badania w tym zakresie, udaremniono już 82,2 tys. prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 4,58 mld złotych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.