Raport rynku akcji 27.11.2019

foto: pixabay

ALIBABA Akcje chińskiego giganta branży e-commerce Alibaba wzrosły o 6,6 proc. na zakończenie handlu na giełdzie w Hongkongu (HKSE). Cena akcji wzrosła do 187,6 dolarów HK, powyżej ceny IPO ustalonej na poziomie 176 dolarów hongkońskich (ok. 22,5 USD). Alibaba zebrał podczas IPO ok. 11 mld USD.

ARCHICOM Grupa Archicom doprecyzowuje cele sprzedażowe na 2019 rok. Spółka przewiduje sprzedaż 1,4 – 1,5 tys. lokali mieszkalnych i przekazanie 1,3 – 1,35 tys. lokali – podał Archicom w komunikacie. Pod koniec stycznia grupa informowała, że chce w 2019 roku sprzedać 1.300-1.600 lokali i przekazać 1.500-1.600 lokali.

EUROCASH Właściciele sklepów „abc” będą mogli uruchomić usługi kurierskie – poinformował w komunikacie prasowym Eurocash, który zapewnia wsparcie marketingowe i organizacyjne sieci.

GRUPA AZOTY Nawet 250 osób może zostać zwolnionych w 2020 r. w Grupie Azoty Kopalnie i Zakładach Chemicznych Siarki „Siarkopol” S.A. w Grzybowie (Świętokrzyskie). W tym tygodniu zaplanowano spotkanie zarządu spółki i zakładowych związków zawodowych w tej sprawie.

IMPEL Impel w 2020 r. chce poprawić rentowność i nie spodziewa się wysokiej dynamiki wzrostu przychodów – powiedział PAP Biznes wiceprezes zarządu Impel Wojciech Rembikowski. Ocenił, że branża outsourcingu w Polsce ma dobre perspektywy, ale wyzwaniem może być deficyt pracowników.

IMS Zarząd IMS zdecydował o rozpoczęciu poszukiwań inwestora strategicznego do realizacji planów rozwojowych spółki związanych z ekspansją międzynarodową – podał IMS w komunikacie. Spółka zidentyfikowała kilka interesujących celów akwizycyjnych z branży z siedzibami głównie na terenie Europy.

IZOBLOK Izoblok zawarł z Dabo Precision list intencyjny i umowę o zachowaniu poufności w sprawie przejęcia firmy Euro Dabo z siedzibą na Słowacji, prowadzącej działalność produkcyjną w zakresie tworzyw EPS – podał Izoblok w komunikacie.

MARVIPOL Marvipol Development rozważa w okresie najbliższych trzech miesięcy przeprowadzenie emisji kolejnej serii obligacji w ramach programu obligacji, z zastrzeżeniem wystąpienia odpowiednich warunków na rynku dłużnych papierów wartościowych – podała spółka w komunikacie.

MEDICALGORITHMICS Medicalgorithmics miał w trzecim kwartale 2019 roku 80 tys. zł zysku netto jednostki dominującej wobec 1,85 mln zł przed rokiem – podała spółka w raporcie kwartalnym. Grupa odnotowała w tym okresie 42,2 mln zł przychodów wobec 48,8 mln zł rok wcześniej.

MIRBUD Mirbud chce przeprowadzić przymusowy wykup akcji JHM Development – poinformował Mirbud w komunikacie.

PEKAO 1) Bank Pekao ocenia, że strategiczny cel wzrostu wskaźnika ROE do 12,5 proc. będzie osiągnięty w 2021 roku. Bank chce poprawić wskaźnik kosztów do dochodów, w 2020 roku nie planuje zmniejszenia sieci placówek – poinformował PAP Biznes prezes Banku Pekao Michał Krupiński.
2) Bank Pekao planuje, że po uwzględnieniu nowych obciążeń regulacyjnych i konsumenckich w 2020 r. wskaźnik ROE wyniesie 11,5 proc. +/- 0,5 proc. Bank nie rezygnuje ze strategicznego celu wzrostu ROE do 12,5 proc. – poinformował bank w komunikacie.
3) Bank Pekao podtrzymuje średnioterminową politykę dywidendową i planuje, że na dywidendę trafi 60-80 proc. zysku banku za 2019 rok i między 50 a 75 proc. zysku za rok 2020. W dłuższym terminie Pekao planuje przeznaczać na dywidendę co najmniej połowę zysku – poinformował bank we wtorkowym komunikacie prasowym.
4) Pekao spodziewa się, że do pierwszej większej emisji obligacji wyemitowanych pod wymóg MREL dojść może pod koniec 2020 roku lub na początku 2021 roku – poinformował Tomasz Kubiak, wiceprezes banku.

TSGAMES Zysk netto Ten Square Games w trzecim kwartale wzrósł rok do roku o 77 proc. do 18,1 mln zł – podała spółka w raporcie kwartalnym. Wynik okazał się o 4 proc. wyższy od średniej prognoz analityków ankietowanych przez PAP Biznes.

GETBACK Inwestorzy tracą wiarę w Temidę. WGI, GetBack czy PCZ – to tylko przykłady afer na polskim rynku. W ostatnich kilkunastu latach było ich wiele. Poszkodowani nadal czekają na ostateczne wyroki. (s. A21) /RZ/

GETIN Obniżenie kosztów finansowania to ważny krok na drodze do zysków. Ale wciąż wynik odsetkowy jest pod presją, słaby jest też z opłat i prowizji, a koszty działania i ryzyka są wysokie. Skala i pozycja konkurencyjna GNB maleją. (s. 3) /Parkiet/

INPOST InPost rośnie przed świętami. Sieć spółki założonej przez Rafała Brzoskę liczy już sześć tysięcy paczkomatów. W końcówce roku przybywa ich w tempie 100 tygodniowo. (s. 4-5)

LOTOS Lotos musi się wstrzymać z kolejnymi inwestycjami. Do czasu zakończenia ewentualnej fuzji z Orlenem lub wydania odmownej decyzji przez KE, koncern nie będzie aktualizował strategii, w tym rozpoczynał nowych dużych przedsięwzięć. (s. 5) /Parkiet/

ORLEN, EUROCACH Automat paczkowy zamiast kuriera. Poczta Polska planuje sieć punktów odbioru paczek we współpracy ze sklepami z grupy Eurocash i Kauflandem, a z Orlenem stworzy konkurencję dla InPostu. (s. A20-A21) /RZ/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.