Raport rynku akcji GPW 27.07.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BSCDRUK Wycofanie akcji spółki z obrotu na GPW.
CDRL Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
CIGAMES ZWZA ws. m.in. rozporządzenia zyskiem osiągniętym w 2019 roku.
DREWEX ZWZA ws. m.in. pokrycia straty oraz dalszego istnienia spółki.
GPW Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 2,40 zł na akcję.
GROCLIN Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
HOLLYWOOD Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
IDEABANK NWZA ws. powołania niezależnych członków RN.
MOSTALZAB Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 0,73 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Krzysztofa Jędrzejewskiego i KMW Investment.
PEKABEX Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,16 zł na akcję.
REGNON NWZA ws. powołania członka RN, zatwierdzenia bilansu otwarcia likwidacji spółki, podziału akcji, zmiany statutu oraz upoważnienia likwidatora.
TBULL ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
TERMOREX ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
VENTUREIN ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za rok obrotowy 2019.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

APATOR Spółka zależna Apatora podpisała z podmiotem z branży deweloperskiej przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości w centrum Poznania – podała spółka w komunikacie. Cena sprzedaży została ustalona na 63,5 mln zł netto. Szacowany wpływ transakcji na wynik netto grupy Apator wyniesie 27 mln zł.
CDRL CDRL, dystrybutor odzieży dziecięcej w Europie Środkowo-Wschodniej, szacuje, że skonsolidowana strata netto grupy w I kwartale 2020 r. wyniosła 22,7 mln zł wobec 4,9 mln zł straty rok wcześniej – podała spółka w komunikacie.
IDEA BANK W związku z przedterminowym wykupem obligacji Idea Bank otrzymał od Idea Money kwotę 101,27 mln zł – poinformował bank w komunikacie.
LOTOS / PKN ORLEN Ministerstwo Aktywów Państwowych prowadzi analizy, których celem jest wzmocnienie pozycji Skarbu Państwa po połączeniu Orlenu i Lotosu nad aktywami – powiedział podczas posiedzenia komisji senackiej wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas. Dodał, że utrzymanie kontroli jest warunkiem koniecznym, by mówić o transakcji.
MILLENNIUM Zarząd Banku Millennium podjął uchwałę ws. skupu do 6 mln akcji własnych, stanowiących nie więcej niż ok. 0,5 proc. kapitału zakładowego, za maksymalnie 30 mln zł – podał bank w komunikacie. Celem skupu jest przydzielenie akcji pracownikom lub członkom zarządu banku w ramach programu motywacyjnego.
ML SYSTEM Akcjonariusze ML System zdecydowali o zgodzie na emisję do 729.999 akcji serii E, z wyłączeniem prawa poboru – podała spółka.
PGNIG PGNIG uzyskał pozytywny wynik kolejnego gazowego odwiertu na Podkarpaciu i otwór rozpoznawczy Korzeniówek-2K, wraz z poprzednim odwierconym w tym rejonie, pozwoli na wydobycie dodatkowo ok. 24 mln m sześc. gazu ziemnego rocznie – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
RAWPLUG Rawlplug kupił 1,5 mln akcji własnych, stanowiących 4,61 proc. kapitału spółki, po 8,3 zł za akcję – poinformował Rawlplug w komunikacie.
WASKO Oferta COIG, spółki zależnej Wasko, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie – poinformowało Wasko w komunikacie. Wartość oferty wynosi 26,8 mln zł brutto.

 

Przegląd prasy

 

PKN ORLEN Orlen wchodzi w usługi finansowe. Współpraca spółek z udziałem Skarbu Państwa. Towarzystwo ubezpieczeniowe LINK4 i spółka Orlen Usługi Finansowe rozpoczynają wspólną sprzedaż produktów ubezpieczeniowych. (s.5) /PARKIET/
POLENERGIA/ POLIMEX MOSTOSTAL Siemens szuka kolejnych sojuszy na polskim rynku. Dostawca technologii rozpoczął już współprac z Polenergią w dziedzinie m.in. wodoru i z Polimeksem Mostostal, z którym chce działać na zagranicznych rynkach. (s. 5)  /PARKIET/
PZU PZU poluje na innowacje. Ubezpieczyciel nie lekceważy młodych firm technologicznych, wręcz przeciwnie — od trzech lat chodzi za nimi jak cień i wchłania dobre pomysły. (s. 6)  /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

GETIN Biały korpus na rosnącym wolumenie zapowiedzią końca korekty?
IDEABANK Biały korpus na rosnącym wolumenie kończy korektę?
KOGENERA Kurs akcji ponownie broni dolnego zakresu lokalnej konsolidacji, w rejonie maksimów odbicia.
PGNIG Kurs akcji symbolicznie pokonał w cenach zamknięcia długoterminowy opór w rejonie 5,26-5,35 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.