Raport rynku akcji GPW 02.06.2020

foto: flickr/gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

CLNPHARMA Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,08 zł na akcję.
WADEX ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ELEKTROTIM Oferta Elektrotimu o wartości 27,4 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu Enei Operator – podała spółka w komunikacie. Przetarg dotyczy modernizacji stacji 110/SN kV Recław, Gryfice i Gumieńce.
GRUPA AZOTY Grupa Azoty Polyolefins podpisała umowę kredytów, której celem jest pozyskanie finansowania niezbędnego do realizacji projektu inwestycyjnego Polimery Police – poinformowała Grupa Azoty i Police w komunikatach.
HORTICO Hortico chce przeznaczyć z zysku za 2019 r. na dywidendę 587,2 tys. zł, czyli 0,05 zł na akcję – wynika z projektów uchwał WZ spółki zwołanego na 30 czerwca.
I2 Zarząd i2 Development postanowił zmienić założenia obowiązującej polityki dywidendowej spółki i rekomenduje ZWZ przeznaczenie 5,6 mln zł zysku netto na kapitał zapasowy – poinformował deweloper w komunikacie.
J.W.CONSTR. Zarząd J.W. Construction zdecydował o zakończeniu programu skupu akcji własnych – poinformowała spółka w komunikacie.
LENA Akcjonariusze Lena Lighting zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 0,30 zł na akcję – wynika z uchwał obradującego w poniedziałek walnego zgromadzenia.
MAGNATA Capital MBO, główny akcjonariusz Mangaty Holding, chce utworzenia 18 mln zł kapitału rezerwowego z kapitału zapasowego spółki. Mangata ma udzielić Capital MBO finansowania na częściową spłatę kredytu zaciągniętego na nabycie akcji spółki w 2017 roku – podała Mangata w komunikacie.
MENNICA 1.     Mennica Polska złożyła 29 maja ofertę o wartości 211,3 mln zł w przetargu ogłoszonym przez Innobaltica na system poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim w województwie pomorskim – podała spółka w komunikacie.

2.     Walne zgromadzenie Mennicy zdecydowało, że spółka wypłaci w formie dywidendy 25,6 mln zł, czyli 0,50 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.

PEKAO Bank Pekao szacuje, że decyzje Rady Polityki Pieniężnej o obniżce stóp łącznie zmniejszą wynik finansowy netto grupy w 2020 roku o około 650-700 mln zł – poinformował bank w komunikacie.
PHN Zarząd Polskiego Holdingu Nieruchomości będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy z zysku za 2019 rok w kwocie 27,6 mln zł, czyli 0,54 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
PKO BP PKO BP ocenia, że obniżki stóp procentowych przez RPP, zmiany rezerwy obowiązkowej i decyzje innych instytucji monetarnych obniżą zysk netto grupy w 2020 roku o 850-900 mln zł – poinformował bank w komunikacie.
SANTANDER Obniżki stóp procentowych przez RPP, łącznie o 140 pkt bazowych, zmniejszą wynik odsetkowy Grupy Santander BP w 2020 roku o 635-700 mln zł – poinformował bank w komunikacie.
TSGAMES Przychody gry „Fishing Clash”, której producentem jest Ten Square Games, wzrosły w maju do ok. 8 mln USD z ok. 7 mln USD w kwietniu – szacuje portal Sensor Tower. Według szacunków, grę pobrano w ubiegłym miesiącu ze sklepów Google i Apple łącznie ok. 4,7 mln razy wobec 7 mln w kwietniu.
UNIBEP Unibep zawarł umowę ramową na realizację programu budowy mieszkań na terenie Szwecji – podała spółka w komunikacie. Program ma być realizowany w latach 2020-2026.
WASKO Oferta COIG, spółki zależnej Wasko, została wybrana przez Polską Grupę Górniczą jako najkorzystniejsza w przetargu na zapewnienie wsparcia serwisowego systemu informatycznego – poinformowała spółka w komunikacie. Wartość oferty wynosi 130,8 mln zł brutto.

 

 

Przegląd prasy

 

BIOTON Bioton: umiarkowany optymizm zarządu. Zawirowania rynkowe nie pozostają bez wpływu na biznes giełdowej grupy. Powinna w tym roku zwiększyć przychody. A co z rentownością? (s. 5) /PARKIET/
GRUPA AZOTY Megainwestycja Polic odporna na pandemię. Grupa Azoty, wbrew przeciwnościom, dopięła finansowanie dla budowy fabryki polipropylenu za 7 mld zł. (s. 3) /PARKIET/
KRYNICKI Krynicki Recykling szuka nowych sposobów poprawy efektywności. Huty zwiększają popyt na stłuczkę bezbarwną kosztem kolorowej. To może oznaczać dla spółki przejściowe problemy ze zbytem tej drugiej. Problemem są też dość wysokie koszty, dlatego zarząd stawia na optymalizację produkcji. (s. 6) /PARKIET/
MERCATOR Mercator walczy o utrzymanie wzrostu. Krakowski producent rękawiczek skupia się nie tylko na rozwoju. Zaoferował dywidendę inwestorom, planuje też skup akcji własnych. (s. 4) /PARKIET/
ONCOARENDI Jeszcze w tym roku chcemy złożyć dokumentację konieczną do rozpoczęcia drugiej fazy badań nad OATD-01. Prowadzimy też rozmowy z potencjalnymi partnerami z dużych firm farmaceutycznych, którzy mogliby kupić prawa do projektu – mówi „PB” Marcin Szumowski, prezes OncoArendi Therapeutics. (s. 6) /PB/
POLENERGIA Polenergia wierzy w wodór. Energetyczna firma Dominiki Kulczyk liczy na fundusze z Unii Europejskiej i globalną rewizję podejścia łańcucha dostaw. To szansa dla projektów wodorowych. (s. 15) /PB/
UNIBEP Unibep rośnie w Skandynawii. Polska firma weźmie udział w szwedzkim odpowiedniku Mieszkanie+, który zakłada budowę 25 tys. tanich lokali czynszowych. (s. 9) /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

K2INTERNET Kurs akcji dotarł do średnio-długoterminowego oporu na 9,50 zł.
PGE Kurs akcji pokonał lokalny opór w rejonie 4,86-4,98 zł białym korpusem na podwyższonym wolumenie względem średniej.
POLIMEXMS Kurs akcji pokonał lokalny opór na 2,445 zł wysokim białym korpusem i zmierza w kierunku kolejnego w przedziale 2,68-2,75 zł.
TAURON Kurs akcji podchodzi pod lokalny opór na 1,33 zł.
WASKO Kurs akcji dotarł w rejon średnioterminowego oporu na 1,82 zł, czemu towarzyszył skokowo rosnący wolumen.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.