Złoto najdroższe w historii

Notowania złota rozpoczynają bieżący tydzień od kontynuacji rajdu notowań w górę. Cena złota otworzyła dzisiejszą sesję w okolicach 1900 USD za uncję, zaś później wzrosła ponad 1930 USD za uncję. Tym samym, notowania złota wzbiły się na najwyższe poziomy w historii.

Zwyżka notowań żółtego kruszcu jest napędzana przez słabego amerykańskiego dolara. Wartość USD jest bowiem negatywnie skorelowana z notowaniami złota, a sam kruszec jest uznawany właśnie za atrakcyjną inwestycję chroniącą przed spadkami wartości papierowej waluty.

Perspektywy dla notowań złota wskazują na możliwość kontynuacji zwyżek. Z technicznego punktu widzenia, pokonanie historycznych maksimów otwiera notowaniom złota drogę do kontynuacji ruchu wzrostowego. Z kolei fundamentalnie, paliwem do zwyżek będzie prawdopodobnie kilka czynników – począwszy od niepewności politycznej, związanej m.in. ze wzrostem napięć na linii USA-Chiny, po ruchy banków centralnych w postaci ultraluźnej polityki monetarnej i planów stymulujących gospodarkę.

 

Notowania złota – dane dzienne

Notowania złota – dane dzienne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.