Tygodniowy przegląd prasy

foto: pixabay

Tygodniowy przegląd prasy internetowej to regularny cykl z najciekawszymi, naszym zdaniem, informacjami z ostatnich dni. W tym tygodniu między innymi o problemach finansowych polskich sieciach sklepów Gino Rossi i Piotr i Paweł, Amazonie, który jest warty już bilion (!) dolarów, kolejnych niepokojących danych z rynku nieruchomości oraz o tym jak się robi biznes w Polsce a USA.

 

Załamanie kursu Gino Rossi. W tle Monnari i komornik

O ponad 30 proc. potaniały w czwartek akcje odzieżowej grupy Gino Rossi. Inwestorów przestraszyła informacja o zajęciu komorniczym, które dodatkowo może pokrzyżować plany sprzedaży Simple. Więcej szczegółów w artykule Bankier.pl.

 

Amazon wart bilion dolarów. To druga taka spółka w historii Wall Street

Do tej pory udało się to tylko jednej spółce z amerykańskiej giełdy. Sukces Apple powtórzył właśnie Amazon. Akcje firmy zarządzanej przez najbogatszego człowieka świata na chwilę przebiły bilion dolarów. Amazon, jedna z największych firm świata zajmujących się handlem w internecie, w trakcie sesji na Wall Street sięgnęła wartości biliona dolarów – podały amerykańskie media.

 

Ceny mieszkań najdroższe od dziesięciu lat

W Gdańsku lokale zdrożały w ciągu roku o 12,5 proc. We Wrocławiu i Łodzi – o ponad 10 proc. Drożej jest też w innych miastach. Tak wynika z analiz Home Brokera i Open Finance. – Mimo coraz większej liczby sygnałów o możliwości zbliżania się odwrócenia trendu na rynku mieszkaniowym, ceny nieruchomości w dużych miastach nadal rosną – podkreśla Marcin Krasoń, ekspert Home Brokera. – Nasz indeks cen transakcyjnych notuje najwyższy poziom od blisko dziesięciu lat.

Więcej o raporcie Open Finance przeczytasz TUTAJ

 

Polski milioner pokazał, jak się robi biznes w USA

W Polsce nasyłają na niego kontrole i tworzą komitety protestacyjne. W USA na otwarcie jego nowej fabryki przyjechał gubernator i kilkudziesięciu okolicznych mieszkańców. – I to najlepszy obraz: jak się robi biznes w Stanach, a jak w Polsce – mówi Arkadiusz Muś, jeden z najbogatszych Polaków.

 

Dostawcy chcą upadłości sieci Piotr i Paweł

Kolejne kłopoty wystawionej na sprzedaż sieci delikatesów z Poznania. Dwóch dostawców Piotra i Pawła, którym firma zalega z wypłatą pieniędzy, złożyło wnioski o ogłoszenie upadłości spółki. A w niektórych sklepach półki znów zaczęły świecić pustkami – podał portal Wiadomoscihandlowe.pl.

 

Najsłabsze gospodarki padają jak muchy. Polska się obroni?

Po Wenezueli, Turcji, Argentynie i Brazylii do grona zagrożonych poważnymi perturbacjami państw dołączyła Republika Południowej Afryki, która weszła w recesję. Rośnie też ryzyko, że problemy maruderów przeniosą się na inne, bardziej stabilne regiony świata. Polska może nie być wyjątkiem – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.