Spokojny początek tygodnia na rynku polskiego złotego

foto: NBP

Ostatnie dni na globalnych rynkach walutowych upływały pod znakiem osłabienia amerykańskiego dolara, co wielu walutom otworzyło drogę do zwyżek. Notowania polskiego złotego także w ostatnich dniach zwyżkowały, dzięki czemu indeks BOSSAPLN powrócił w okolice 88 pkt., a więc do najwyższych poziomów od około dwóch tygodni. Po piątkowym delikatnym odreagowaniu spadkowym, dzisiaj rano polski złoty ma więcej siły do zwyżek, a notowania BOSSAPLN poruszają się w rejonie 87,75 pkt.

Analogiczna sytuacja ma miejsce na głównych parach walutowych z polskim złotym. Kurs USD/PLN, po paru dniach zniżek, dzisiaj stabilizuje się w okolicach 3,83, natomiast notowania EUR/PLN pod koniec minionego tygodnia spadły poniżej poziomu 4,50 i pozostają tam także na początku dzisiejszej sesji.

W obliczu braku zaplanowanych istotnych publikacji w dzisiejszym kalendarzu danych makro dla Polski, rodzima waluta pozostanie pod istotnym wpływem informacji z szerokiego rynku. Tam w centrum uwagi będą przede wszystkim doniesienia z USA, dotyczące stanu zdrowia Donalda Trumpa (zaledwie parę tygodni przed wyborami prezydenckimi), jak również odczyty PMI i ISM dla usług.

W przypadku Polski, istotne informacje z rodzimego rynku pojawią się dopiero w środę, ponieważ to na wtedy zaplanowana jest decyzja RPP ws. stóp procentowych. Tu jednak inwestorzy nie spodziewają się żadnych zmian, więc realny wpływ decyzji na wartość polskiego złotego najprawdopodobniej będzie znikomy.

 

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

 

Notowania USD/PLN – dane dzienne

Notowania USD/PLN – dane dzienne

 

Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.