Raport rynku akcji GPW 14.04.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ARCUS Wycofanie akcji spółki z obrotu na GPW.
ASTRATA Publikacja skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
BIOTON Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ESSYSTEM Wycofanie akcji spółki z obrotu na GPW.
PGSSOFT  

 

 

NWZA ws. umorzenia akcji własnych, obniżenia kapitału zakładowego, utworzenia kapitału rezerwowego, zmiany statutu, ustalenia liczby członków RN oraz powołania członka RN bieżącej kadencji.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

CCC CCC otrzymało dofinansowanie w wysokości 23 mln zł na pokrycie kosztów pracowniczych – podała spółka w komunikacie prasowym.
KRUK Kruk wydał w pierwszym kwartale na zakup wierzytelności 57 mln zł, czyli o 68 %. mniej niż rok wcześniej, a wartość spłat od dłużników wzrosła o 12 % do 477 mln zł. Firma zanotowała w marcu niższe od oczekiwanych spłaty w Hiszpanii i we Włoszech, a w ostatnich dniach marca i na początku kwietnia również w Rumunii i Polsce- podała spółka w komunikacie.
PKN ORLEN PKN Orlen złożył w środę wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Ruch – wynika z komunikatu opublikowanego na stronie urzędu.
PRAGMA FAKT. Pragma Faktoring odnotowuje wzrost popytu nowych klientów na swoje usługi, w marcu pozyskała 217 nowych klientów, czyli o 70 % więcej niż rok wcześniej, a spłacalność portfela nie uległa pogorszeniu – poinformowała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

CD PROJEKT CD Projekt liderem wyceny na GPW. Umocnił swoją pozycję. Choć banki zaczęły odrabiać straty po ostatniej mocnej przecenie, to i tak PKO BP od twórcy „Wiedźmina” dzieli kapitalizacja 4 mld zł. Jeszcze większy jest dystans do Orlenu i PZU. (s.3) /PARKIET/
PKN ORLEN 1.     Orlen opracował plany działań na wypadek sytuacji niestandardowych lub awaryjnych. Spółka cały czas obserwuje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i na bieżąco dostosowuje swoje działania do zmieniającej się rzeczywistości. Dotyczy to m.in. podstawowego biznesu, jakim jest produkcja i dystrybucja paliw płynnych. (s.3) /PARKIET/

2.     Prezes Daniel Obajtek zapewnia, że koncern nie planuje zwolnień, ajentom stacji wypłaci premie niezależnie od wyników, a akcjonariuszom proponuje dywidendę. (s.2,3) (PB)

SELVITA Selvita liczy na wzrost zainteresowania jej usługami dla firm farmaceutycznych i biotechnologicznych. Docelowo spółka chce być typową spółką dywidendową – poinformował Bogusław Sieczkowski, prezes spółki. (s.2) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AGORA Biały korpus kończy korektę, tworząc formację podwójnego dna.
AMREST Rozkład zmian cen i wolumenów w ramach trwającego odbicia sprzyja stronie popytowej.
COMARCH Kurs akcji rozkręca odbicie na wysokim wolumenie.
FORTE Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozkręca odbicie kursu.
GROCLIN Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozpoczyna odbicie.
PCCROKITA Rozkład zmian cen i wolumenów z ostatnich dni nadal premiuje stronę popytową.
WIRTUALNA Akcje rozkręcają odbicie na podwyższonym wolumenie, w rejonie średniej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.