Raport rynku akcji GPW 07.04.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

PLAY ZWZA i NWZA
ARCHICOM Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
AUTOPARTN Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ERBUD Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
GPW Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
INPRO Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PHARMENA NWZA ws. udzielenie spółce pożyczki pieniężnej przez prezesa zarządu oraz przez członka RN na warunkach rynkowych określonych w tych umowach.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AGORA Zarząd Agory rozpoczął w poniedziałek konsultacje ze związkami zawodowymi m.in. w sprawie przejściowej obniżki wynagrodzeń w grupie o 20 %. na sześć miesięcy oraz zwolnień grupowych w spółce Goldenline – podała Agora w komunikacie.
COGNOR W wynikach grupy Cognor za I kwartał 2020 roku nie będzie jeszcze widać wpływu epidemii koronawirusa, a EBITDA powinna pozostać zbliżona do ubiegłorocznego poziomu 26,8 mln zł – poinformował Krzysztof Zoła, członek zarządu spółki.
DOM DEV. 1.     Zarząd Dom Development zawiesza rekomendację w sprawie dywidendy z zysku za 2019 rok. Walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki ma odbyć się w ostatnim tygodniu sierpnia- podała spółka w komunikacie.

2.     Dom Development sprzedał w pierwszym kwartale 2020 roku 815 lokali netto wobec 926 przed rokiem, a przekazał 549 lokali wobec 1.215 rok wcześniej – podał deweloper w komunikacie. Spółka podała, że wolumen sprzedaży i przekazań był zbliżony do założonego w budżecie.

ERUD Erbud z powodu pandemii koronawirusa zdecydował o zawieszeniu stosowania polityki dywidendowej – poinformowała spółka w komunikacie.
FERRO Rekomendacja zarządu Ferro dotycząca podziału zysku netto z 2019 roku będzie pod koniec II kw.- poinformował podczas videokonferencji prezes spółki Wojciech Gątkiewicz.
ING BSK Fitch podwyższył długoterminowy rating ING Banku Śląskiego do poziomu „A+” z „A” wcześniej – podała agencja w komunikacie.
INTERCARS Skonsolidowane przychody Inter Carsu w marcu 2020 roku wyniosły 645,1 mln zł, co oznacza spadek r/r o 12,7 % – podała grupa w komunikacie.
PZU Agencja S&P Global Ratings podtrzymała rating PZU na poziomie „A-„, obniżając perspektywę ratingową na stabilną z pozytywnej – podała spółka w komunikacie.
ŚNIEŻKA Śnieżka zdecydowała o przedłużeniu ograniczenia produkcji na Ukrainie poprzez zawieszenie pracy na drugiej zmianie – poinformowała spółka w komunikacie.
TRAKCJA Trakcja w związku z epidemią podpisała ze związkami zawodowymi porozumienie, na mocy którego od 6 kwietnia obniżone zostały o 10 % wynagrodzenia i wymiar czasu pracy. Wprowadzone działania mają przynieść ok. 1,8 mln zł oszczędności miesięcznie- poinformowała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

BUDIMEX Budimex Nieruchomości nie ma kredytów, ma dużą poduszkę finansową. Kontynuujemy prace, nie spodziewamy się anulowania umów, a przynajmniej nie na dużą skalę – mówi prezes Budimeksu Dariusz Blocher. Nie korygujemy na razie całorocznego celu sprzedaży (1,5–1,6 tys.), bo nie ma odpowiednich danych, a nie chcemy spekulować. Niemniej nastawiałbym się na to, że w najbliższych miesiącach sprzedaż mieszkań będzie niższa co najmniej o połowę względem 2019 r. (s. 02) /PARKIET/
TAURON Niechciany węgiel Polskiej Grupy Górniczej. Tauron renegocjuje umowę z PGG, bo nie potrzebuje więcej węgla. Enea na kwiecień nie zamówiła ani tony. Winna polityczna presja i koronawirus. (s. 10)

 

Sygnały analizy technicznej

 

CCC Kurs akcji kończy lokalną konsolidację przy minimach przeceny, wysokim białym korpusem na wyraźnie rosnącym wolumenie.
GETIN Formacja objęcia hossy kończąca korektę?
GRUPAAZOTY Biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie kończy lokalną korektę?
GTC Kurs akcji od kilku sesji broni ważnego długoterminowego wsparcia na 6,12 zł.
INGBSK Świeca przypominająca wymową formację młota na dołkach przeceny.
K2INTERNET Formacja czarnego młota na dołkach przeceny, poparta wysokim wolumenem.
KRUK Wysoki biały korpus na rosnącym wolumenie rozpoczyna odbicie?
LIVECHAT Kurs akcji zmierza w kierunku ostatniego szczytu czemu towarzyszy wysoki biały korpus i wolumen.
LUBAWA Kurs akcji w ładnym stylu (luka popytowa, wysoki wolumen) pokonał długoterminowy opór na 1,53 zł.
SANPL Formacja gwiazdy porannej na dołkach przeceny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.