Raport futures 04.05.2018

foto: pexels

Sytuacja rynkowa

Środowa sesja przebiegała w dość neutralnej atmosferze. Zgodnie z przedłużonym weekendem majowym ogólna aktywność inwestycyjna wyrażona w dziennej zmienności oraz wolumenie była dość niska. Na diagramie 60min kurs układa się w granicach lokalnego, kilkudniowego kanału wzrostowego. Wcześniejsza formacja RGR została już załamana. Na szybszych wskaźnikach AT jest wykazywane osłabienie wzrostowego impetu, na MACD jest nawet sygnał sprzedaży. Natomiast na wykresie dziennym pojawia się koncepcja odwróconej i lekko pochyłej formacji RGR z linią szyi przebiegającą obecnie przy poziomie ok. 2325 pkt. i potencjałem ruchu ok. 170 pkt. W tym interwale RSI pozostaje w kanale wzrostowym, na MACD został obroniony przebieg linii sygnalnej (podtrzymane wskazanie wzrostowe).

Gorsze nastawienie może jednak płynąć ze strony rynków zagranicznych. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od środowego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI dla sektorów usług głównych europejskich gospodarek oraz dane z amerykańskiego rynku pracy. Ponadto będzie miał miejsce szereg wystąpień regionalnych szefów FED. /Marcin Brendota

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.