Przyszli mieszkańcy szukają przestrzeni

Kupujący mieszkania coraz częściej zwracają uwagę na projekt osiedla, zagospodarowanie części wspólnych i udogodnienia, a także na to, czy za oknem będą mieli przestrzeń.

Oczekiwania osób, które chcą kupić własne „M”, zmieniają się tak, jak ich styl i tryb życia.

Dziś ceniony jest nie tylko dobry projekt mieszkania, ale również osiedla. Oznacza to taką odległość pomiędzy budynkami, która nie pozwala zaglądać sąsiadowi w okna i takie zagospodarowanie terenu, aby mieszkańcy mogli uprawiać sporty, odpoczywać wśród zieleni
i nawiązywać relacje sąsiedzkie.

 

Dla każdego coś ciekawego

Dlatego niektórzy deweloperzy dokładają starań i wychodzą naprzeciw rosnącym wymaganiom kupujących.

Ładne osiedle to nie tylko architektura i elewacje budynków, ale również ich otoczenie. Nasi klienci chcą czuć się dobrze nie tylko w swoich mieszkaniach, dlatego z dużą starannością podchodzimy również do projektowania części wspólnych takich jak wejścia do budynków, otaczająca zieleń, miejsca, w których można spędzić czas z rodziną i znajomymi. Duża przestrzeń pomiędzy budynkami i jej atrakcyjne zagospodarowanie odgrywają coraz ważniejszą rolę w procesie zakupu mieszkania, dla tego Aurec Home przykłada bardzo dużo uwagi do zachowania tej równowagi – mówi Shraga Weisman, CEO Aurec Home.

Ważna jest atrakcyjna wizualnie zieleń i miejsca przeznaczone do relaksu. Przemyślany układ i umiejscowienie małej architektury i  placów zabaw stwarza mieszkańcom możliwość odpoczynku i rekreacji. Klientów przyciągają rozwiązania przyjazne środowisku oraz im samym. Jednym z ciekawych pomysłów w budowanym na terenie  warszawskich Włoch „Miasteczku Jutrzenki” są szklarnie,  w których mieszkańcy będą mogli  uprawiać własne warzywa, zióła czy kwiaty. Są one doskonałym elementem edukacji dla najmłodszych, którzy wraz z rodzicami mogą uczyć się pielęgnacji roślin.  Na dachach budynków zostaną również umieszczone panele fotowoltaiczne, które  dostarczą energii do części wspólnych.

Kupujący mieszkania doceniają przede wszystkim możliwości spędzania czasu wolnego. Oczka wodne, fontanny jak i drewniane leżanki doskonale służą wypoczynkowi. W naszych inwestycjach nie zapomnieliśmy o młodzieży, która również powinna mieć miejsce dla siebie. W „Miasteczku Jutrzenki” enklawami dla nastolatków będą np. ławki solarnymi z ładowarkami do urządzeń mobilnych – mówi Shraga Weisman.

Jak dobrze mieć sąsiada

Kolejnym trendem w zagospodarowywaniu przestrzeni osiedlowych jest odpowiadanie na potrzeby rekreacyjnego uprawiania sportu np. aleje do biegania czy jazdy na rolkach.
W inwestycji Aurec Home znalazły się również miejsca do uprawiania jogi oraz dwie siłownie – jedna plenerowa, a druga w jednym z budynków.

 

Place zabaw, gdzie najmłodsi wraz z rodzicami spędzają czas, czy kluby fitness, gdzie
w sąsiedzkiej atmosferze można szlifować formę, to miejsca, które sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji. Mieszkańcy osiedli powinni tworzyć wspólnotę nie tylko formalną, zarządczą, ale również sąsiedzką. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, kiedy rośne problem anonimowości wśród sąsiadów
  – mówi Shraga Weisman.

 

Warto pamiętać, że estetyka i funkcjonalność osiedli dodaje charakteru inwestycji, wyróżnia ją wśród innych, a dla  mieszkańców jest powodem do satysfakcji.

*

Aurec Home jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Aurec Capital z oddziałami w Berlinie, Nowym Jorku, Szanghaju i Tel Awiw, która działa w branżach nieruchomości oraz private equity i venture capital. Funkcjonująca na rynku od lat 60-tych Grupa posiada doświadczenie deweloperskie w realizacji oraz zarządzaniu inwestycjami mieszkaniowymi i komercyjnymi, obejmujące projekty w Niemczech, Polsce, USA, Izraelu, Australii oraz na Węgrzech. Aurec Home, obecny na polskim rynku od 2010 roku, został powołany do realizacji projektów w największych polskich miastach we wszystkich segmentach cenowych. Ma na swoim koncie realizacje w centrum Warszawy oraz na Mokotowie. Wizją dewelopera jest uzyskanie znaczącego udziału w polskim rynku, łącząc niezawodność i wysoką jakość z przystępną ceną.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.