Komentarz PLN: Brak istotniejszych zmian, PMI w kalendarzu

Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian w zakresie wyceny eurodolara, w konsekwencji również PLN pozostaje relatywnie stabilny na mocnych poziomach. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3787 za euro, 3,6856 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0595 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8762 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,326% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach nie przyniosły większych emocji. Obserwowaliśmy próbę odbicia dolara (wstępnie nieudaną). Obrót na giełdach w USA i Azji przynosi neutralne wskazania. Brak było istotniejszych impulsów do handlu po ostatnim FED. Wskazanie z amerykańskiego rynku pracy (większa liczba wniosków) odebrane zostało jako „im gorzej tym lepiej” niemniej impuls okazał się być krótkotrwały. Teoretycznie szansą na wyższą zmienność i podbicie aktywności są dzisiejsze wskazania PMI. Krajowe dane, jak wczorajsza produkcja czy dzisiejsza sprzedaż detaliczna, pozostają na drugim planie nie generując impulsów do handlu na PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy wstępne wskazania przemysłowych indeksów PMI za sierpień (m.in. dla Strefy Euro oraz USA). Z Polski natomiast otrzymamy wskazanie dot. sprzedaży detalicznej za lipiec. Rynek spodziewa się dynamiki na poziomie 1% r/r.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN testuje okolice 4,37 PLN sygnalizując potencjał zejścia w kierunku okolic 4,32 PLN.

usdpln

eur

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.