Jakie są główne różnice między pokerem na żywo a online?

Wiele nowych pokerzystów uważa, że poker live i poker online to jedno i to samo. Tymczasem poker live i poker w internecie to tak naprawdę dwie całkiem różne gry. Obie odmiany pokera mają te same zasady, jednakową ilość kart, podobne zakłady. Żaden z nich nie jest z lepszy od innego, więc dyskusja o różnicach sprowadza się głównie do tego, co preferują poszczególni gracze.

Dziś fani pokera mogą grać w tę grę w domu z przyjaciółmi, w klubie pokerowym lub w kasynie wirtualnym. Co ważne, te dwa formaty gier są dostępne w kasyno online na prawdziwe pieniądze. Z kolej poker live jest również dostępny w kasynach stacjonarnych. Poniżej opowiemy szczegółowo o wszystkich cechach pokera live i online, żeby gracz mógł zdecydować, który rodzaj gry jest dla niego odpowiedni.

Łatwość wejścia do gry

Pokerzyści, którzy chcą zagrać w gry online poker live, muszą najpierw dotrzeć do stołu. W tym celu trzeba będzie się bardzo postarać. Często musimy stać w wirtualnej kolejce, aby zdobyć miejsce przy live stole do gry. Dostanie się do stołu pokerowego online jest o wiele łatwiejsze. Ponadto gra w pokera internetowego zawiera wiele innych zalet:

  1. Serwis do gry w pokera online jest dostępny 24/7, więc możemy grać o dowolnej porze. 
  2. Ogromna różnorodność gier pokerowych.
  3. Szeroki zakres zakładów.
  4. Możliwość uruchomienia gry w trybie demo. 

Jak widać, dostanie się do stołu poker na pieniądze online jest bardzo proste. Gracz musi jednak zadbać o stały dostęp do internetu. Jednak należy nadmienić, że zarówno gra online, jak i live, jest dostępna z poziomu urządzenia komórkowego.

Liczba graczy

Kolejną różnicą, którą należy rozważyć, jest sam rozmiar pokojów pokerowych online w porównaniu z pokojami pokerowymi na żywo. Turnieje z tysiącami uczestników są codziennością w kilku online poker roomach , natomiast turniej poker live z ponad tysiącem uczestników to rzadkość. 

Przeciętny pokój pokerowy w kasynie może zaoferować około 30-40 stołów do gier na pieniądze w godzinach szczytu. Większe pokoje pokerowe online mają setki stołów działających przez całą dobę, a najlepsze pokoje pokerowe mają ich tysiące. Tu znów w grę wchodzą preferencje. Jedna klasa graczy będzie cieszyć się mniejszym pokojem, gdzie zna większość stałych uczestników, podczas gdy inna będzie cieszyć się ciągłym strumieniem nowych przeciwników i możliwości.

Wysokość zakładów

W żargonie pokerowym stawki odnoszą się do wielkości gry pod względem zaangażowanych pieniędzy. Z racji tego, że pokoje pokerowe online nie są ograniczone do przestrzeni fizycznej, mogą oferować one ogromną liczbę stołów, w tym gra w pokera w trybie realnych pieniędzy z bardzo małymi kwotami (nawet od 1 grosza). 

Zakłady te zwane są mikro stawkami i są one nieopłacalne dla kasyn live. Początkujący pokerzyści z ograniczonym bankrollem nie są w stanie grać w kasynie na żywo w ramach swoich możliwości finansowych, jednak pokój pokerowy online oferuje im szeroki zakres niedrogich opcji.

Tempo gry

Jest to jedna z głównych różnic pomiędzy pokerem online a live. Grając online, możemy zobaczyć dosłownie trzydzieści, czterdzieści, a nawet pięćdziesiąt razy więcej rąk na godzinę niż grając na żywo. Dla niektórych graczy jest to pociągające, ponieważ lubią oni ciągłą akcję. Dla innych jednak szybkość gry odbiera część zabawy w pokerze i dlatego jest wadą.

Podsumowanie

Warto nadmienić, że kasyna wirtualne udostępniają graczom kilka automatów wideo pokera, oprócz pokera online, który jest wirtualną wersją pokera live. Video poker to rozgrywka oparta na zasadach 5-kartowego pokera. W tę grę gra się na rewelacyjnej konsoli komputerowej lub przez Internet. Możemy przetestować ten rodzaj pokera prawie w każdym kasynie wirtualnym. Warto jednak wybierać witryny, oferujące użytkownikom bonus za rejestrację bez depozytu 2022 lub inne atrakcyjne profity, pozwalające na darmową rozgrywkę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.