FM Logistic wdraża autorski program szkoleniowy dla managerów operacji magazynowych

foto: pexels

Ponad 150 managerów liniowych: Szefów Ekip, Zmiany i Linii bierze udział w rozpoczętym właśnie półrocznym cyklu szkoleń pt. “Strefa Lidera”, organizowanym przez FM Logistic w Polsce. Projekt ma na celu rozwój kompetencji z zakresu przywództwa, zarządzania personelem, ale też wzmocnienie umiejętności operacyjnych kadry, zarządzającej aktywnościami magazynowymi. FM Logistic jest jedną z niewielu firm logistycznych, które kierują pracowników tego szczebla na szkolenia liderskie.

Podczas szkoleń uczestnicy rozbudują swoje umiejętności w zakresie kompetencji managerskich (Leadership 3.0), operacji magazynowych, pogłębią wiedzę o finansach i P&L, ugruntują informacje o firmie FM Logistic i jej wartościach, a także nauczą się sprawnego przygotowywania i interesującego prowadzenia prezentacji, efektywnego motywowania pracowników, delegowania i egzekwowania zadań. Celem szkolenia jest również przygotowanie ich na pracę z nowym,  obecnie wdrażanym przez operatora,  systemem WMS oraz na rozwój nowych technologii i usług. Program jest rozłożony w czasie tak, aby managerowie mogli równolegle utrwalać w praktyce pozyskaną wiedzę. Dzięki temu w dłuższej perspektywie będą w stanie wypracować nowe nawyki i sposoby działania.

Od lat FM Logistic swoją konkurencyjność buduje na jakości i doskonałości procesów operacyjnych. Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie i być najlepszymi w swojej branży stawiamy na zaangażowany i dobrze zmotywowany zespół. Zależy nam na tym, aby nasi pracownicy mieli wiedzę i kompetencje we wszystkich obszarach ważnych dla skutecznej realizacji ich zadań, dlatego przygotowując to szkolenie wypracowaliśmy najlepszy możliwy zakres merytoryczny – mówi Guilhem Vicaire, Operations Director, FM Logistic CE.

“Strefa Lidera” opracowana została przez wewnętrznych ekspertów FM Logistic CE. Do współpracy zostały zaproszone także zewnętrzne firmy szkoleniowe. Zdaniem operatora, aby wzmocnić pozytywne doświadczenia zespołów operacyjnych, należy zadbać o ich liderów, dać im narzędzia i wiedzę, żeby profesjonalnie i z łatwością budowali długoterminowe relacje z pracownikami. Uczestnicy programu podzieleni zostali na 10 zespołów, a każde spotkanie odbywa się online. Firma zapewniła dla każdego uczestnika sprzęt IT, aby umożliwić im zdalną formułę kształcenia. Program potrwa do końca czerwca 2021 r., po czym każdy z uczestników uzyska certyfikat ukończenia kursu.

Pomimo utrudnień, spowodowanych pandemią, zdecydowaliśmy się zorganizować cykl szkoleń „Strefa Lidera” i zaprosić do niego managerów liniowych,  stanowiących najliczniejszą grupę kierowniczą w FM Logistic. Jesteśmy firmą zorientowaną na ludzi. Są oni dla nas najważniejszym kapitałem.. Wierzymy, że im lepsi managerowie, tym lepsze i bardziej zmotywowane będą ich zespoły, dlatego ten program rozwojowy jest dla nas tak istotny – mówi Blanka Borkowska, HR Director FM Logistic CE.

 

 

### KONIEC ###

 

 

FM Logistic Central Europe jest częścią Grupy FM, globalnego lidera rozwiązań logistycznych powstałego we Francji, obecnego dzisiaj na 3 kontynentach, w 14 krajach na świecie. W regionie Centralnej Europy firma działa w 4 krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

 

FM Logistic CE posiada 17 platform logistycznych, 30 magazyny przeładunkowe i zatrudnia ponad 5 500 pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 000 mkw. powierzchni magazynowej tworząc ponad 1 000 000 miejsc paletowych, a także flotą ok. 2 500 pojazdów.

 

Jako czołowy operator logistyczny w regionie, firma oferuje swoim klientom usługi związane z magazynowaniem, składowaniem, co-manufacturingiem, co-packingiem oraz transportem i dystrybucją towarów. W ostatnich latach uwaga organizacji jest skoncentrowana na kompleksowych rozwiązaniach dla łańcucha dostaw wspierających klientów we wdrażaniu ich strategii omnichannel.

 

Więcej informacji na temat firmy dostępnych jest pod adresem: http://www.fmlogistic.pl/

LinkedIn – FM Logistic Central Europe 

 

Kontakt dla mediów:

 

Cohn & Wolfe

Ewa Zambrzycka-Rozner

Account Manager

Mail: ewa.zambrzycka@cohnwolfe.pl

Mobile: +48 609 480 066

 

 

FM Logistic Central Europe

Adrianna Morze

Head of Marketing and Communication, Central Europe

Mail: amorze@fmlogistic.com

Mobile: +48 661 290 273

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.