Przestajemy inwestować w mieszkania

foto: pexels

Inwestorzy coraz rzadziej kupują mieszkania pod inwestycje m.in. przez rosnące ceny. Dane pokazują, że sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym spadła w pierwszym kwartale 2019 r. Czy inwestowanie w mieszkania staje się nieopłacalne?

– Zmniejsza się liczba nowych inwestycji. Problem jest taki, że jest coraz mniej chętnych do wyłożenia pieniędzy na zakup mieszkania na wynajem, ponieważ ceny na rynku nieruchomości rosną – mówi Jarosław Sadowski, Expander.

– Mieszkania drożeją nawet w Białymstoku, więc te mniejsze rynki zaczynają dobijać do tych największych miast w Polsce jeśli chodzi o cenę – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń, Zastępca Redaktora Naczelnego Agencji Informacyjnej MarketNews24.

Możemy zauważyć , że Inwestorzy zaczynają podwyższać zyski z najmu poprzez częściowe wynajmowanie mieszkań, zwłaszcza w okresie letnim, turystom na dni, tygodnie, a w pozostałą część roku wynajmują mieszkanie długoterminowo. Wtedy rentowność takiego mieszkania może być bardzo wysoka.

– Cenowa dostępność mieszkań w Polsce nadal jest bardzo słaba. Wynajem 2-pokojowego mieszkania na Woli kosztuje w Warszawie 2500 zł. Właściciel takiego mieszkania może na nim zarobić 4-5% netto, dlatego obniżenie cen nie wchodzi w grę, ponieważ to było by w ogóle nie opłacalne – mówi Jarosław Jędrzyński, Rynek Pierwotny.

W debacie wzięli udział: Jarosław Sadowski, Expander; Jarosław Jędrzyński, Rynek Pierwotny i prowadzący Jarosław Mikołaj Skoczeń, Zastępca Redaktora Naczelnego Agencji Informacyjnej MarketNews24.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.