Lepiej kupić trzy małe mieszkania niż jedno duże

Foto: Igor Trepeshchenok / http://barnimages.com/

Inwestując w mieszkania lepiej kupić trzy mniejsze niż jedno duże. Wynajem mniejszych mieszkań jest bardziej rentowny i łatwiej będzie je sprzedać. Według danych GUS od stycznia do kwietnia 2021 r. przekazano klucze do 72,2 tys. mieszkań, czyli o 13,3 proc. więcej niż przed rokiem.

Z tej puli ponad połowę lokali (41,9 tys.) oddali do użytku deweloperzy, a pozostałe mieszkania (28,8 tys.) inwestorzy indywidualni. Na rynku pojawiło się o 2,4 proc. więcej mieszkań deweloperskich i o 32,4 proc. więcej lokali wybudowanych przez pozostałych inwestorów. Przeciętna powierzchnia użytkowa jednego mieszkania wyniosła 94,7 m kw. – Znacznie łatwiej jest znaleźć trzech klientów, którzy będą mieli po 350 tys. zł niż jednego, który ma milion – mówi w rozmowie z MarketNews24 Kuba Karliński, założyciel spółki Magmillon, autor bloga o nieruchomościach.

– Pamiętajmy o tym wybierając nieruchomość pod inwestycję, ponieważ w ten sposób zwiększymy swoje szanse, gdy postanowimy wyjść z inwestycji. Jeżeli mamy mieszkanie, które może być także lokalem biurowym lub usługowym, również zwiększamy swoje szanse na korzystną sprzedaż mieszkania.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.