Jakie błędy robimy biorąc kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie nawet na 30 lat lub więcej. Źle wybierając bank możemy stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Przy zaciąganiu kredytu na 300 tys. zł łączny koszt dla kredytobiorcy może różnić się o 70 tys. zł, zależnie od wyboru banku – mówi w rozmowie redakcyjnej z MarketNews24 Jarosław Sadowski z Expandera.

Powinniśmy dokładnie sprawdzać swoją zdolność kredytową, nie zaniżając wydatków i nie zawyżając dochodów, zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę. Bo już podpisanie umowy przedwstępnej związane jest z wpłaceniem zadatku. Gdy okaże się, że nasza rzeczywista zdolność kredytowa jest niższa, mamy jakieś inne niespłacone kredyty, możemy pożyczki nie dostać, a stracimy zadatek.

– Warto sprawdzić oferty jak największej ilości banków zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę – doradza ekspert w rozmowie z Jarosławem M. Skoczniem z MN24.

Powinniśmy też mniej optymistycznie podchodzić do własnej kariery zawodowej, bo utrata pracy może spowodować, że stracimy płynność finansową, nie będziemy terminowo spłacać rat, a bank może wypowiedzieć umowę, co będzie bardzo niebezpieczne jeżeli chodzi o konsekwencje.

W negocjacjach z bankiem nasza pozycja nie jest też aż tak słaba, bo po niedawnych modyfikacjach prawa po trzech latach od podpisania umowy kredytowej możemy zmienić bank, z którego nie jesteśmy zadowoleni.

Źródło: MarketNews24

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.