Jak zmienia się rynek mieszkaniowy przy rekordowym wzroście cen?

foto: pexels

Popyt na mieszkania bije rekordy. Prawie o 13% w ciągu roku zdrożały w największych miastach. Ten popyt przenosi się także na najdroższe mieszkania.

– Przełom roku był taki, jakby wszyscy udali się na przedłużone wakacje, po powrocie z których jeszcze bardziej zainteresowali się kupowaniem i wynajmowaniem nieruchomości- mówi w rozmowie z MarketNews24 Dariusz Węglicki, dyrektor zarządzający Catella Polska.

To nie Warszawa bije rekordy w dynamice cen mieszkań. Najszybciej w ciągu roku drożały nowe mieszkania w Katowicach (18 proc.), Szczecinie (17 proc.) i Zielonej Górze (17 proc.). Najniższy wzrost cen dotyczy Opola, to zaledwie 1 proc. Warszawa ze wzrostem o 11 proc. jest nieco poniżej krajowej średniej, dotyczącej 18 miast.

Centrum Warszawy jest i pozostanie najdroższe. Nowe biurowce powstające w okolicach Ronda Daszyńskiego, a więc w samym centrum stolicy, a jednocześnie stacji pierwszej i drugiej linii metra, spowodowały wzrost zainteresowania mieszkaniami na wynajem ze strony menedżerów, krajowych i spoza Polski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.