FM Logistic: White Paper. Nowe spojrzenie na zarządzanie łańcuchami dostaw

foto: pexels

Jak łańcuch dostaw może umożliwić nowe modele konsumpcji? Odpowiedź na to pytanie zawiera biała księga opublikowana przez FM Logistic. Opracowana przez operatora publikacja analizuje rozwiązania, które w efekcie mają ograniczyć emisję dwutlenku węgla i odpadów z operacji transportu, magazynowania czy realizacji zamówień w przedsiębiorstwach. White Paper, to szerokie opracowanie, uwzględniające propozycje przedstawione podczas wydarzenia FM Logistic „Supply Change” w czerwcu 2021 roku.

 

Dotychczasowe koncepcje biznesu nie są już ani efektywne, ani ekologiczne. Czas to zmienić. Firma FM Logistic pokazuje, że łańcuch dostaw może być przyczynkiem do ważnych zmian, które pozwolą wypracować bardziej zrównoważone modele biznesowe. Odpowiedzialne i zrównoważone zarządzanie łańcuchem dostaw może mieć ogromny wpływ na globalną emisję dwutlenku węgla. Łańcuchy dostaw, wśród których znajdują się szybko rotujące dobra konsumpcyjne, odpowiadają za ponad 50% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Dlatego tak istotne dla środowiska, społeczeństwa i biznesu jest zmniejszenie własnych emisji oraz współpraca między producentami, sprzedawcami detalicznymi, czy firmami logistycznymi w celu redukcji dwutlenku węgla. By łańcuchy dostaw były jeszcze bardziej odpowiedzialne i jednocześnie redukowały emisję gazów cieplarnianych konieczna jest współpraca z dostawcami w zakresie kwestii środowiskowych w celu monitorowania i opracowywania bardziej wydajnych procesów.

By sprostać tym przesłankom FM Logistic wdraża własne rozwiązania, mające
na celu obniżenie emisji z magazynów czy w oferowaniu bardziej zrównoważonych usług logistyki miejskiej. Przykładem takiego działania jest wykorzystanie
i produkcja zielonego wodoru w magazynach logistycznych operatora i wokół nich, z wykorzystaniem energii słonecznej produkowanej na miejscu. Równie istotne jest łączenie zasobów logistycznych (magazynów, centrów realizacji zamówień, pojazdów dostawczych) w celu maksymalizacji efektywności kosztowej
i środowiskowej dla producentów wytwarzających podobne produkty, a także wykorzystywanie pustych przestrzeni biurowych jako mikrocentrów logistycznych.

Więcej informacji w raporcie: https://www.fmlogistic.pl/supply-change-2/

By dowiedzieć się więcej FM Logistic zachęca do odwiedzenia nowej strony internetowej: https://www.fmlogistic.pl/

 

#

 

FM Logistic Central Europe jest częścią Grupy FM, globalnego lidera rozwiązań logistycznych powstałego we Francji, obecnego dzisiaj na 3 kontynentach, w 14 krajach
na świecie. W regionie Centralnej Europy firma działa w 4 krajach: w Polsce, Czechach,
na Słowacji i na Węgrzech.

FM Logistic CE posiada 17 platform logistycznych, 30 magazyny przeładunkowe
i zatrudnia ponad 5 000 pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 000 mkw. powierzchni magazynowej tworząc ponad 1 000 000 miejsc paletowych, a także flotą ok. 2 500 pojazdów.

Jako czołowy operator logistyczny w regionie, firma oferuje swoim klientom usługi związane z magazynowaniem, składowaniem, co-manufacturingiem, co-packingiem oraz transportem i dystrybucją towarów. W ostatnich latach uwaga organizacji jest skoncentrowana na kompleksowych rozwiązaniach dla łańcucha dostaw wspierających klientów we wdrażaniu ich strategii omnichannel.

 

 

FM Logistic Central Europe

Adrianna Morze

Head of Marketing and Communication, Central Europe

Mail: amorze@fmlogistic.com

Mobile: +48 661 290 273

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.