eFitness dopiero się rozgrzewa

foto: jeshoots.com

eFitness S.A. to poznański producent i dostawca oprogramowania typu SaaS (ang. Software as a Service) dla obiektów sportowych, głównie klubów fitness. Oprogramowanie pozwala na kompleksowe zarządzanie relacjami z klientami, rozbudowaną analitykę finansową i sprzedażową oraz bezobsługową kontrolę dostępu do strefy ćwiczeń. W ofercie firmy znajdują się także fizyczne punkty kontroli dostępu oparte na biometrii oraz aplikacja mobilna dla klientów końcowych. eFitness dostarcza system łącznie do ponad 600 klubów fitness na terenie Polski i Europy a także Rosji i Kazachstanu. W samym 2020 roku, za pośrednictwem systemów spółki, użytkownicy dokonali 7,6 miliona rezerwacji i aż 160 milionów wejść do obiektów sportowych. W Q1 2022r. spółka zapowiada rozpoczęcie procesu wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect.

 

eFitness intensywnie rozwija się od 2009 r. Przychody spółki w trzech kwartałach 2021r. sięgają 8 mln zł. Spółka stawia na dywersyfikację rynków sprzedaży i dostarcza swoje rozwiązania m.in. w Czechach, Słowacji, Norwegii, Grecji, Bułgarii czy na Islandii a także poza UE w Rosji i Kazachstanie. Kompleksowe rozwiązania z branży SaaS, które tworzy, skierowane są zarówno do właścicieli, jak i klientów klubów fitness.

 

eFitness zapewnia autorską technologię stworzoną w odpowiedzi na lukę, którą zauważyliśmy na rynku dedykowanych rozwiązań do szerokiego zarządzania. Dostarczamy kompleksowe narzędzia, nad którymi później sprawujemy opiekę, i które stale rozwijamy we współpracy z klientem. Branża fitness to bardzo złożony i wymagający segment. Pomimo lockdownów rozwija się bardzo dynamicznie, i nie zapowiada się, aby ‘moda’ na kulturę fizyczną miała przeminąć. Naszym zadaniem jest, aby zarówno po stronie klubu jak i klubowicza, maksymalnie uprościć wszelkie procesy związane z oferowaniem i realizacją usług – mówi Łukasz Balicki, Prezes Zarządu eFitness S.A.

 

Oprogramowanie umożliwia zarządzanie bazą klientów, płatnościami, umowami, marketingiem i administracją. Dostępny jest także moduł finansowo-księgowy oraz kasowy czy analityczny. Dla użytkowników powstała strefa klienta, która pozwala na łatwą i szybką organizację zajęć i dostęp do umowy. Dodatkowo, firma zapewnia całą infrastrukturę oprogramowania opartą na usługach w chmurze. Dla ich bezpieczeństwa wykorzystano georeplikację, czyli systemy wykorzystujące rozproszone geograficznie centra danych. Dodatkowo eFitness oferuje aplikację mobilną dla klientów – eFitnessApp.

 

W 2021 r. niemal 20 proc. przychodów z abonamentów pochodziło z zagranicy. W czasie pandemii koronawirusa udało nam się rozszerzyć pole działalności, dzięki czemu niemal nie odczuliśmy skutków kolejnych lockdownów. Przez cały ten czas utrzymywaliśmy dodatnie wyniki finansowe, co w tej branży było rzadkością. Nasze plany na najbliższe miesiące obejmują kolejne partnerstwa strategiczne. Dzięki umowie, którą nawiązaliśmy, pod opiekę naszych systemów trafi kolejne około 100 placówek. Poza tym, w pierwszym kwartale 2022r.  planujemy rozpoczęcie procedury wejścia na NewConnect – dodaje Balicki.

Warto podkreślić, że działalność obiektów sportowych w Polsce w 2020 r. była mocno ograniczona. Wg raportu Deloitte European Health&Fitness Market 2021, kluby fitness były zamknięte przez około cztery miesiące. W pozostałym czasie dotykały ich restrykcje w różnym stopniu ograniczające funkcjonowanie. Ten sam raport za 2020r.` mówi, że w 2019r. polskie obiekty fitness wygenerowały przychody w wysokości 4,2 mld złotych, co stanowiło wartość około 0,2% rocznego PKB Polski.

 

Rozwiązania SaaS autorstwa eFitness S.A. skierowane są zarówno do dużych siłowni sieciowych, jak i pojedynczych klubów. Wśród klientów znajdują się poznańska sieć Just Gym czy warszawska Total Fitness. Odbiorcy dokonują comiesięcznych płatności za użytkowanie systemu, co gwarantuje spółce stałe przychody operacyjne i dostęp do kapitału obrotowego. Spółka zapowiada rozpoczęcie procedury wejścia na NewConnect w Q1 2022r.

 

 

 

 

O Spółce:

 

eFitness S.A. jest producentem i dostawcą oprogramowania typu SaaS (ang. Software as a Service – oprogramowanie sprzedawane jako usługa w subskrypcji oferowana za pomocą chmury internetowej), służącego do kompleksowego zarządzania obiektami sportowymi z naciskiem na kluby fitness. Spółka oferuje swoim klientom dodatkowo urządzenia służące fizycznej kontroli dostępu do stref fitness, takie jak karty klubowe, urządzenia kontroli dostępu w tym bramki, śluzy, kołowroty, a także czytniki kontroli dostępu i instalacje kontroli dostępu. eFitness działa w 14 krajach.

Strona internetowa: https://efitness.pl/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.