Dobry Samarytanin odebrał 12 mln dolarów spadkobiorcom w Polsce

Choć w USA rozpoczęły się szczepienia, to druga fala pandemii jest tam niezwykle dotkliwa. Przyrost zgonów związany jest z olbrzymią ilością postępowań spadkowych i pojawianiem się oszustów.

Dziennie notowanych jest tam ponad 200 tys. przypadków zachorowań na covid oraz 2-3 tys. zgonów.

– Sytuacje spadkowe stały się bardzo skomplikowane, a doświadczyliśmy tego, gdy jako kancelaria, gdy w USA zmarła osoba posiadająca bardzo duży majątek, nie mająca żony i dzieci, a jedynie kuzynów w Polsce – mówi w rozmowie z MarketNews24 Joanna Pluta z kancelarii Baran&Pluta.

Tuż przed śmiercią tej osoby pojawił się „dobry” Samarytanin, który miał wspomóc starszego pana w chorobie. Po zgonie bardzo bogatej osoby okazało się, że ów Samarytanin stał się beneficjentem całego majątku, wartości 12 mln USD.

– Rodzina w Polsce nie miała świadomości tej sytuacji, po śmierci tej osoby złożyliśmy wniosek o nabycie spadku przez wszystkich spadkobiorców w Polsce, a w trakcie rozprawy okazało się, że ów Samarytanim przedstawił testament sporządzony czternaście godzin przed śmiercią – opowiada J.Pluta. – Testament był sporządzony w obecności notariusza, adwokata i dwóch świadków. Nie da się podważyć prawdziwości takiego testamentu. Niestety, to kolejna taka sprawa, która potwierdziła, że powinniśmy uregulować sprawy spadkowe, gdy osoby z naszej rodziny są zdrowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.