Czy to jest najbezpieczniejszy sposób inwestowania na rynku mieszkaniowym?

foto: pexels

Jak przekonują niektórzy eksperci inwestowanie w apartamentowce jest bezpieczniejsze niż w inne nieruchomości na wynajem. Jednak nie wiemy jak zachowuje się polski rynek w okresie dekoniunktury.

– Nieruchomości luksusowe to rynek raczkujący w Polsce z dużą dominantą Warszawy – mówi w rozmowie z MarketNews24 Małgorzata Dankowska, TPA Poland. – To dobra alternatywa dla inwestora, która trzyma wartość nawet w okresach dekoniunktury, a długoterminowa i średnioterminowa aprecjacja będzie utrzymana.

Średnia cena za m kw. w Warszawie to 7-8 tys. euro. Gdy w Pradze to 12 tys. euro. Szczególnie drogi stał się Berlin z cenami 15-20 tys. euro.

– Stopy zwrotu netto z inwestycji to 5-7 proc. Inwestor może oczekiwać dwóch strumieni dochodów, wynikających z aprecjacji wartości i dochodów z bieżącego najmu – wyjaśnia M.Dankowska.

Wiemy wiele o takim rynku w Europie Zachodniej. Trudno jednak ocenić, jak zachowa się polski rynek, gdy nadejdzie dekoniunktura. Ceny mieszkań bardzo spadły przed dziesięciu laty, a wtedy rynek apartamentowców jeszcze w Polsce nie istniał.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.