Bramki komunikacyjne ProSoft Technology – poznaj najlepsze rozwiązania

Zdalny dostęp to zagadnienie, nad którym prędzej czy później pochyli się każde przedsiębiorstwo inwestujące w zwiększenie bezpieczeństwa maszyn, ludzi oraz danych. W coraz bardziej zrobotyzowanym przemyśle, niezakłócona wymiana danych np. między maszynami ma kluczowy wpływ na wydajność pracy. Jednocześnie stanowi to słaby punkt wewnętrznego systemu bezpieczeństwa, co można zmienić m.in. poprzez zastosowanie systemu wymiany danych w oparciu o bramki komunikacyjne. Firma ProSoft Technology jest jednym z najbardziej renomowanych i cenionych producentów tego typu rozwiązań. . Zapraszamy na krótki przegląd technologii rekomendowanych przez ekspertów RAControls.

Przemysłowe bramki komunikacyjne ProSoft Technology

Bramki komunikacyjne to czołowe produkty dostępne w ofercie ProSoft Technology. Przemysłowe bramy sieciowe umożliwiają komunikację pomiędzy różnymi sieciami zarówno ethernetowymi, jak i szeregowymi.

To warto wiedzieć

Bramy te pozwalają na odczyt lub zapis danych z urządzeń w różnych protokołach.

Bramy przemysłowe ProSoft Technology są wyposażone w funkcję ProSoft Discovery Service, która pozwala zrezygnować ze zmiany komputera na domyślną podsieć modułu, tym samym oszczędzając dużo czasu na etapie konfiguracji.

Do najważniejszych i najbardziej przydatnych rozwiązań zastosowanych w bramkach przemysłowych ProSoft Technology zaliczymy:

  • Zdalną konfigurację i diagnostykę poprzez sieć Ethernet;
  • Gniazdo karty SD do odzyskiwania danych konfiguracyjnych po ewentualnej awarii;
  • Bramy z dwoma portami Ethernet umożliwiającymi izolowanie sieci i przekazywanie między urządzeniami tylko określonych danych;
  • Bramy EtherNet/IP obsługujące wiele połączeń we/wy dla szybkiej wymiany danych w czasie rzeczywistym;
  • Możliwość obsługi do czterech portów szeregowych w przypadku bram obsługujących sieci szeregowe;

Technologie Industrial Wireless

Industrial Wireless, czyli rozwiązania komunikacji bezprzewodowej, to kolejny obszar, w którym specjalizuje się ProSoft Technology. Producent oferuje między innymi Fast Industrial Hotspots (RLX2-IHNF), czyli urządzenia umożliwiające wymianę danych na odległość, zarówno w obrębie hali produkcyjnej, jak również na pozostałym obszarze przedsiębiorstwa.

Technologie Industrial Wireless stosuje się w miejscach, w których nie ma technicznych możliwości zastosowania połączenia przewodowego.

Rozwiązania ProSoft Technology gwarantują bardzo szybki czas przełączania punktów dostępowych (nawet poniżej 10 ms), dzięki czemu idealnie nadają się do takich zastosowań, jak zautomatyzowane systemy pobierania danych, AGV czy platformy transportowe linii produkcyjnych samochodów.

Technologie komunikacji bezprzewodowej ProSoft Technology wyróżnia kilka istotnych cech, w tym:

  • Komunikacja z PLC – sterowniki PLC oparte o sieci EtherNet/IP lub Modbus mogą wykorzystywać instrukcje komunikatów do odczytywania informacji diagnostycznych z radiotelefonów;
  • Zabezpieczenia WPA/WPA2-Personal/Enterprise, które wykorzystują 128-bitowe szyfrowanie AES;
  • Bezpieczne przechowywanie kopii zapasowej konfiguracji;
  • Wirtualne sieci lokalne (VLAN), które pozwalają na bezpieczną segmentację sieci;
  • Translacja adresów sieciowych (NAT), co pozwala konstruktorom maszyn na wdrażanie komputerów bez każdorazowej zmiany adresów IP;

ProSoft Technology oferuje również wodoszczelne, przemysłowe punkty dostępowe o klasie ochrony przed wodą i pyłem IP67. Te urządzenia są przystosowane do pracy w skrajnych temperaturach, od -40 do +70 stopni Celsjusza i cechuje je wysoka tolerancja na wibracje, dzięki czemu mogą być montowane w strefach zagrożenia wybuchem.

Dedykowane karty komunikacyjne

W ofercie ProSoft Technology znajdziemy także dedykowane karty komunikacyjne, które idealnie nadają się do integracji ze sterownikami marki Allen-Bradley. Karty są przeznaczone do montowania bezpośrednio w kasecie sterownika.

Karty komunikacyjne ProSoft Technology mają szereg zalet, w tym m.in.: są w pełni kompatybilne z produktami Rockwell Automation, moduły są rozpoznawane jako moduł wejść/wyjść, co pozwala na uzyskanie dostępu do pamięci procesora w celu przesyłania danych, a także dostęp do Add-On Instruction oraz brak potrzeby stosowania dodatkowego zasilania.

Więcej o bramkach i innych technologiach komunikacyjnych ProSoft Technology piszemy w artykule na stronie https://racontrols.pl/bazawiedzy/bramki-komunikacyjne-przeglad-wybranych-rozwiazan-prosoft-technology/.

Rozwiązania ProSoft Technology są dostępne w ofercie RAControls

RAControls, promotor innowacji w przemyśle i dostawca zaawansowanych rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej, rekomenduje swoim klientom bramki komunikacyjne i inne technologie ProSoft Technology.

Zapewniamy całościową realizację inwestycji, która umożliwi bezpieczną, niezakłóconą wymianę danych na terenie Państwa zakładu. Eksperci RAControls mogą również zintegrować nowe rozwiązania z istniejącą już architekturą sieciową, czy to w ramach jej modernizacji czy zbudowania od podstaw.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami technicznymi RAControls oraz do zapoznania się z całą naszą ofertą na racontrols.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.