Zmiany na Lotnisku Chopina w Warszawie [wideo]

foto: wikipedia

Obecnie na Lotnisku Chopina w Warszawie dokonywane są zmiany, które przyniosą korzyści pasażerom. Przy okazji przebudowy terminala zmieniana jest także strefa komercyjna. Dotychczas 90 proc. jej powierzchni było w rękach jednego podmiotu – Legardere Travel Retail. Na skutek wygaśnięcia umów z LTR z końcem czerwca oraz prowadzonych wcześniej negocjacji i postępowań wprowadzony został drugi podmiot – Baltona. Władze lotniska wyrażały chęć przedłużenia umów do końca września, aby objąć jeszcze sezon wakacyjny.

– Nowy układ na lotnisku zapewni ponad połowę powierzchni LTR-owi, druga nieco mniejsza cześć będzie w rękach Baltony. Przyniesie to istotne korzyści dla pasażerów, o których oba podmioty będą musiały teraz konkurować pod względem cenowym – powiedział serwisowi eNewsroom Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

W kwestii samego postępowania pojawiają się czasami wiadomości o braku przejrzystości. Zapewniamy, że postępowanie w trybie wcześniejszym, które zostało unieważnione – a następnie w trybie negocjacji prowadzono rozmowy z oboma podmiotami: LTR i Baltoną – było objęte tarczą antykorupcyjną ze strony CBA. Bezpośrednie negocjacje z Baltoną były prowadzone wprost w siedzibie i z udziałem Prokuratorii Rzeczypospolitej Polskiej – dodał Szpikowski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.