Zasoby mieszkaniowe Polaków

Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępne wyniki Spisu Powszechnego. Co z nich wynika? Sprawdź razem z portalem RynekPierwotny.pl.

 

Podczas konferencji inaugurującej III Kongres Demograficzny, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, przedstawione zostały pierwsze i oficjalne wyniki Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. W spotkaniu wzięli udział m.in. prezydent i premier.

 

Spis powszechny to jedno z najważniejszych narzędzi, instrumentów prowadzenia polityki, ponieważ pomaga w sposób maksymalnie obiektywny wyłonić wiele wniosków, od których potem zależy polityka gospodarcza, polityka inwestycyjna, społeczna czy w wielu innych obszarach – podkreślił Mateusz Morawiecki.

 

Jak mieszkają Polacy?

 

Według pierwszych wyników, na dzień 31 marca 2021 r. na terenie kraju usytuowanych było prawie 15,2 mln mieszkań, które zlokalizowane były w około 6,8 mln budynków. W porównaniu z wynikami Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 liczba mieszkań wzrosła o prawie 1,7 mln, dokładnie o 12,6%. Liczba budynków zwiększyła się o prawie 800 tys., dokładnie o 13,3%.

 

Powierzchnia mieszkań pozostających do dyspozycji ludności według stanu na 31 marca 2021 r. wyniosła 1121,3 mln m2 i w stosunku do wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 zwiększyła się o prawie 175 mln m2 – o 18,5%.).

 

Materiał opracowany we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.