Wyhamowanie zwyżek notowań złota

foto: pixabay

Po zwyżkach z poprzedniego tygodnia, nowy tydzień (i miesiąc) na rynku złota rozpoczyna się spokojnie. Notowania kruszcu zatrzymały wzrosty tuż poniżej technicznego oporu w okolicach 1520 USD za uncję i zawróciły delikatnie w dół, dzisiaj rano oscylując w okolicach 1512-1515 USD za uncję.

Ubiegłotygodniowe cięcie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, ogłoszone przez Rezerwę Federalną, pomogło stronie popytowej na rynku złota – ale na krótko. Notowania kruszcu nie zdołały wyrwać się z konsolidacji, w której poruszają się już od kilku tygodni. Jej górnym ograniczeniem jest właśnie poziom 1520 USD za uncję, podczas gdy dolne ograniczenie znajduje się w rejonie 1480 USD za uncję.

Stronie popytowej na rynku złota potrzebne są więc nowe impulsy, aby wybić się górą ze wspomnianego ruchu bocznego. Tymczasem napływające obecnie informacje z pewnością nie pomagają kupującym. Dzisiaj Reuters podał nieoficjalne dane pokazujące spadek importu złota do Indii w październiku br. W całym ubiegłym miesiącu kraj ten importował 38 ton złota, czyli o jedną trzecią mniej niż w październiku poprzedniego roku (57 ton). To słaby wynik jak na sezon weselno-świąteczny w Indiach. Jego przyczyną prawdopodobnie była tegoroczna zwyżka cen złota, która doprowadziła notowania do poziomów przekraczających 1500 USD za uncję w ostatnich miesiącach.

FGOLDDaily.png

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy
d.sierakowska@bossa.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.