Walutomat startuje z API dla biznesu

foto: materiał Walutomat.pl

materiał partnera

Walutomat.pl po raz pierwszy publicznie udostępnił swoje know-how do automatycznej integracji z innymi systemami. Ta znana platforma startuje z otwartym API dla firm, które są zainteresowane wymianą walut, czy automatyzacją rozliczeń w oparciu o przelewy krajowe i zagraniczne.

Publiczne API pozwala zintegrować indywidualny system firmy z systemem Walutomat.pl, co usprawni proces wymiany i wysyłki walut. API daje możliwość automatycznej obsługi nawet 20 walut po kursie rzeczywistym, darmowe przelewy do większości banków w Polsce, a także przelewy międzynarodowe SWIFT i SEPA.

– To doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą poszerzyć usługi dla klientów, partnerów i zautomatyzować swoje procesy rozliczeniowe, wykorzystując gotowe, sprawdzone rozwiązania naszej platformy – mówi Piotr Kurczewski, prezes Currency One SA, operatora Walutomat.pl. – API to funkcjonuje już m.in. w serwisie Przelewy24 i jesteśmy bardzo zadowoleni, zarówno z mechanizmu działania, jak i możliwości, jakie ono daje.

Publiczne API pozwala przykładowo łączyć systemy księgowe, magazynowe, zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw z funkcjami rozliczeń z kontrahentami w oparciu o wymianę walut i przelewy walutowe. Co ważne, integrację techniczną i funkcjonalną można dostosować do indywidualnych potrzeb partnerów.

– Warto podkreślić, że nasze API jest zabezpieczone niezależnym od loginu i hasła kluczem, a zlecenie transakcji wymaga dodatkowego podpisu kryptograficznego. To gwarantuje bezpieczeństwo tego rozwiązania – wylicza Artur Maliszewski, dyrektor IT serwisu.

Walutomat.pl jest najdłużej działającą platformą wymiany walut w Polsce. Z jego usług korzysta ponad 275 tys. Klientów. Spółka Currency One, operator serwisu, jest Krajową Instytucją Płatniczą, działającą na licencji Komisji Nadzoru Finansowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.