Typy Brokerów Forex – STP/NDD

foto: pixabay

Broker typu STP/NDD jest formą pośrednią między MM a ECN. Jest on związany z kilkoma dostawcami płynności, którzy oferują mu swoje kwotowania, a system wybiera najlepsze z nich. Broker następnie proponuje je swoim klientom.

Nasze zlecenia powinny być w takim systemie kierowane prosto na rynek, podobnie jak w przypadku ECN. To oznacza, że spread jest rynkowy (często niższy, jednak zmienny), a broker pobiera opłaty w formie prowizji. Niestety, broker STP/NDD ma możliwość zostawiania pozycji u siebie, czyli granie przeciwko swoim klientom. Jest to głównie związane z tym, że brokerzy w modelu STP/NDD oferują możliwość zawierania transakcji nawet w mikrolotach. Takich pozycji nie są w stanie przesłać bezpośrednio na rynek. Mogą zarządzać sumą wszystkich transakcji klientów (pozycja netto) i razem dopiero przesyłać dalej. Większe zlecenia ­ wielokrotności lota, są kierowane bezpośrednio, ponieważ dostawca płynności na taką pozycję jest w stanie odpowiedzieć.

W przypadku tego typu brokera do czynienia mamy z podobnymi wadami, które występują u ECN, czyli poślizgi cenowe oraz rozszerzający się spread. Dodatkowo, w przypadku nieuczciwego brokera pozycje mogą być pozostawiane u niego, tak jak w klasycznym MM. Zaletą jest dostępność takiego rozwiązania (niski depozyt wstępny, niskie wielkości pozycji i niższe prowizje niż ECN).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.