Tygodniowy przegląd prasy

foto: pixabay

Tygodniowy przegląd prasy internetowej to regularny cykl z najciekawszymi, naszym zdaniem, informacjami z ostatnich dni. Przypominamy również, że na łamach Przekroju Finansowego można śledzić najnowsze treści z czołowych portali ekonomicznych w Polsce. W tym tygodniu kilka mocnych tytułów. Zapraszamy na przegląd prasy.


Fachowcy.pl – „eksperci” od giełdowej magii. Miliony stracone przez inwestorów, cypryjski fundusz w tle, a na karku KNF.

Na początek mocny tekst. Długi raport, ale naprawdę dobrze wykonany i dogłębnie przeprowadzona analiza – Fachowcy.pl to spółka, która miała zrewolucjonizować polski rynek reklamy internetowej. Prezes zapowiadał, że rozgryzł strategię Google’a, a sama firma miała nie mieć sobie równych. Dziś jej klienci walczą, by odzyskać pieniądze. Prezes, który obiecywał krociowe zyski, prezesem już nie jest, a spółkę bada Komisja Nadzoru Finansowego.


Czy Legia może zbankrutować?

Okej, trochę o piłce nożnej. W mediach sportowych ostatnio głośno o Legii Warszawa i jej poczynaniach w Lidze Europy. Weszło.com, opierając się na analizie finansowej portalu legia.net, przedstawił wymowny felieton na temat finansów aktualnego mistrza Polski w Piłce Nożnej – Tytułowe pytanie może szokować, ale perspektywa drugiego z rzędu braku awansu do fazy grupowej Ligi Europy każe je zadać całkiem na poważnie. […] Przychody Legii z wyłączeniem europejskich pucharów oraz transferów to około 100 milionów złotych rocznie, natomiast koszty stałe to około 160 milionów złotych […].


Działalność nierejestrowana – na czym polega i z czym się wiąże?

Przydatny temat dla osób prowadzących „drobny” biznes do odpowiedniej kwoty przychodów – W ramach wprowadzenia Konstytucji biznesu od 30 kwietnia 2018 r. funkcjonuje tzw. działalność nierejestrowana, zwana inaczej działalnością nierejestrową czy działalnością na próbę. Polega na tym, że osoba fizyczna nieprowadząca do tej pory działalności, ma możliwość jej prowadzenia bez większych formalności, do momentu gdy nie przekroczy określonej kwoty przychodów.


Turcja u progu kryzysu. Erdogan podnosi cła na amerykańskie towary

Turcja to najważniejszy temat ostatnich dni dla rynków finansowych. – Turecka lira słabnie w zastraszającym tempie. Negatywne skutki widać na europejskich giełdach oraz w wycenie polskiego złotego. Słabość liry niestety udziela się także innym walutom, które przez inwestorów zagranicznych są wrzucane do jednego worka pod nazwą „waluty rynków wschodzących”


Wyszło na jaw, jak Apple unika podatków. Próbują nabrać fiskusa na sztuczki z przedszkola

Apple niedawno uzyskał wręcz bajeczną wycenę – firma warta jest ponad bilion dolarów. Tymczasem na jaw wychodzą sztuczki, jakie stosuje, by uniknąć płacenia podatków. Z całą powagą twierdzi, że nieruchomości dookoła jej siedziby są warte 200 dolarów.


A może by tak rzucić to wszystko i polecieć za Ocean? Sprawdź, jak się żyje w USA

Jak się żyje w USA pod kątem finansowym w porównaniu do polskich warunków? Sprawdził to Marcin Iwuć w artykule – Czasem mam wrażenie, że narzekanie to nasz sport narodowy. Wszystko jest nie tak, jak „powinno być”. Pensje są niskie, politycy kłamią, a już na pewno jeszcze nikt uczciwie się nie dorobił. Służba zdrowia jest do bani, w szkołach niczego nie uczą, a nieloty wróciły z mistrzostw świata, zanim impreza na dobre się rozkręciła. Jednym słowem – to nie jest kraj dla zwykłego człowieka. Może pora się spakować i pojechać w siną dal? Tylko dokąd? Najlepiej do kraju wielkich możliwości, w którym zwykłemu człowiekowi żyje się lepiej. Może do Stanów Zjednoczonych?!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.