Tygodniowy przegląd prasy

foto: pexels

Tygodniowy przegląd prasy internetowej to regularny cykl z najciekawszymi, naszym zdaniem, informacjami z ostatnich dni. W tym tygodniu między innymi o ogromnych inwestycjach w promocję spółki Cinkciarz.pl, współpracy Lidla z paczkomatami Inpost, nowej ofercie Ubera oraz problemach popularnej firmy pożyczkowej i dużego kantoru online.

 

Cinkciarz.pl partnerem reprezentacji Walii w piłce nożnej

Spółka Cinkciarz.pl została oficjalnym partnerem Reprezentacji Walii w piłce nożnej. Informację podano podczas konferencji prasowej w Cardiff. Firma uzyskała prawa do tytułów sponsorskich, m.in. “Official Partner of the National Football Team of Wales”. Została także partnerem związku oraz drużyny w obszarze wymiany walut, przekazów pieniężnych, płatności oraz transakcji Forex.

 

Lidl będzie sprzedawał przez Internet

Jak dowiedział się Spider’s Web, Lidl planuje w 2019/2020 r. wystartować w Polsce ze sprzedażą online. Popularna sieć dyskontów w dużej mierze oprze swój handel przez Internet o wygodne i coraz popularniejsze Paczkomaty.

Inpost, właściciel Paczkomatów, nie bierze jeńców! Zaledwie kilka dni temu firma ogłosiła prestiżową współpracę z Allegro, a teraz – jak dowiedział się Spider’s Web – zaczyna długoterminowy projekt z Lidlem. To właśnie dzięki Paczkomatom Lidl rozpocznie w Polsce sprzedaż online.

 

Nowa oferta Ubera

Uber – po przejęciu startupu rowerowego Jump – wskoczył na nowy rynek. Amerykański gigant chce teraz na świecie rozwijać modę na podróżowanie elektrycznymi jednośladami. Aplikacja znana z łączenia pasażerów z kierowcami aut wchodzi na rynek miejskiego najmu jednośladów. Na razie w USA i Niemczech, a wkrótce w naszym kraju – ustaliła „Rzeczpospolita”.

 

Kantor na zakręcie. Straty klientów idą w miliony złotych

Coraz więcej poszkodowanych przez Fritz Exchange. Każdy z klientów kantoru nie może odzyskać od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łącznie suma strat mogła już przekroczyć 2 mln zł. Prokurator wszczął śledztwo, a firma czeka na restrukturyzację.

 

Brytyjska Wonga przestaje pożyczać

Dalszy ciąg kłopotów jednej z największych firm pożyczkowych w Wielkiej Brytanii. Wonga poinformowała o zaprzestaniu przyjmowania wniosków o nowe pożyczki. Biznes jest na skraju niewypłacalności po nagłym napływie roszczeń klientów obsługiwanych przed 2014 r.

 

Już od dawna w Polsce nie było tak łatwo o kredyt

„Nowi frankowicze” będą zadłużeni po uszy. Banki nie tylko chętnie pożyczają na zakup mieszkania dla siebie lub na wynajem, ale są też skłonne bardzo optymistycznie szacować zdolność kredytową. Ten optymizm próbują studzić UOKiK i część ekspertów, wygląda jednak na to, że na próżno.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.