Trendy w organizacji imprez firmowych. Sprawdź najpopularniejsze.

foto: wikipedia

Firma organizująca imprezy w Polsce powinna podążać za światowymi trendami. Standardowe wyjazdy z niewielką liczbą atrakcji odeszły do lamusa. Współcześnie pracownicy chcą czegoś więcej. Dodatkowo wyzwaniem dla firm eventowych jest pandemia COVID-19 i związane z nią restrykcje. Co takiego powinna zaoferować firma organizująca imprezy, aby była konkurencyjna? Jakie są światowe trendy? I czego oczekują klienci?

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce średnio organizowanych jest 7 tysięcy imprez rocznie, a wartość całego sektora to ok. 3 miliardy złotych. Branża eventowa odpowiada za 1,5 proc. polskiego PKB. W 2020 roku aż o 80 proc. więcej firm niż w roku ubiegłym zdecydowało się na zawieszenie działalności, spadła też liczba przedsiębiorstw, które decydują się na wejście do branży eventowej. W niepewnych czasach przetrwali doświadczeni organizatorzy. Czym wyróżnia się ich oferta?

Firma organizująca imprezy musi mieć innowacyjne podejście

Firmy organizujące imprezy widzą, że sytuacja na rynku zaczyna się poprawiać. Po fali eventów online ponownie nadchodzi czas organizacji imprez stacjonarnych. Coraz więcej HR-owców wysyła zapytania w tej kwestii. Boom na imprezy stacjonarne może nastąpić latem i trwać do końca roku. Te tendencje widoczne są także na rynkach zagranicznych. Firmy eventowe muszą jednak wykazać się innowacyjnym podejściem do klienta i nowoczesną ofertą skrojoną na miarę potrzeb współczesnych pracowników. Co będzie modne w 2022 roku?

Hybrydowe wydarzenia

Wydarzenia hybrydowe łączą elementy na żywo i wirtualne, a także niosą ze sobą wiele korzyści. To będzie jeden z hitów 2022 roku.

Jedno jest pewne: pracownicy potrzebują imprez integracyjnych – mówi Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace. – Wiadomo jednak, że nie każdy będzie mógł wziąć w nich udział, chociażby z powodu kwarantanny. W związku z tym na rynku pojawią się oferty dotyczące organizacji wyjazdów integracyjnych w formie hybrydowej. Większość pracowników będzie na miejscu w danej lokalizacji, a ci którzy nie mogą wezmą udział online w wybranych aktywnościach.

Eventy będą nastawione na bardzo mocne spersonalizowanie ich pod oczekiwania pracowników. Obecnie wiele osób stawia na work-life-balance. Sprawdzają, czy dana firma dba o dobre samopoczucie pracowników i o ich zdrowie. Branża eventowa będzie musiała układać scenariusze imprez w taki sposób, aby zawierały także wydarzenia prozdrowotne. W związku z tym sprawdzą się turnieje kulinarne i sportowe, kosztowanie regionalnych potraw czy zajęcia z jogi i medytacji.

Ogromną rolę odegra bezpieczeństwo imprez

Dla firm kluczowe będzie to, w jaki sposób firma eventowa podchodzi do kwestii bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo imprez nie jest już oczekiwaniem, ale koniecznością – zauważa Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka z Dworu Korona Karkonoszy. – Ocena ryzyka jest obecnie kluczowym elementem planowania wydarzeń. Na rynku pojawią się nowe rozwiązania technologiczne, które pomogą firmom organizować imprezy w odpowiednich warunkach. Nie wystarczy już dozownik do odkażania dłoni, a kompleksowe rozwiązania z zakresu higieny, które pozostaną z nami na dłużej.

Oczekuje się, że 48 proc. europejskich wydarzeń w 2022 r. będzie odbywało się wyłącznie offline. Aż 86 proc. osób jest przekonanych, że liczba uczestników takich wydarzeń powróci do poziomu sprzed pandemii w ciągu pięciu lat[1].

 

[1] American Express Meetings & Events Global Forecast

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.