Te dzielnice Warszawy zyskują na popularności – ceny za wynajem, zakup i zagęszczenie

5 najpopularniejszych dzielnic w Warszawie – gdzie kupić prestiżową, a gdzie rodzinną nieruchomość?

Różnorodna, doskonale rozwinięta i atrakcyjna niemal pod każdym względem – Warszawa to dla wielu wymarzone miejsce do życia. W naszej pięknej stolicy mieszka już ponad 1,7 mln osób i z każdym rokiem przybywa ich coraz więcej. W której części Warszawy warto zamieszkać? Na pełnym życia Śródmieściu, różnorodnej Woli, a może spokojnej Białołęce? To zależy, czego szukamy.

Warszawa dzieli się na 18 dzielnic, które różnią się od siebie wielkością, gęstością zaludnienia, infrastrukturą handlowo-usługową, dostępnością obszarów zielonych oraz udogodnieniami. Portal Morizon.pl przygotował raport dotyczący popularności poszczególnych terenów wśród mieszkańców. Przyjrzyjmy się pierwszej piątce.

Mokotów i Śródmieście – dla tych, którzy lubią, gdy coś się dzieje

Pod kątem nieruchomości najchętniej wybieraną dzielnicą w Warszawie jest Mokotów. Rejon ten przyciąga różnorodnością, oferując mieszkańcom bogatą bazę gastronomiczno-handlową, ciekawe instytucje kultury oraz liczne tereny zielone i rekreacyjne. Minusy? Duże zagęszczenie ludności (ponad 6 tys. osób/km²), korki i brak miejsc postojowych. Dla wielu osób wadą są także wysokie ceny mieszkań. Za 1 m² nieruchomości trzeba zapłacić niemal 13 tys. zł (dane z listopada 2022 r.). Wynajem mieszkania to koszt 3-7 tys. zł plus opłaty.

Drugie miejsce w rankingu Morizon.pl zajęło Śródmieście, czyli kulturalne i rozrywkowe centrum stolicy. Nie brakuje tu muzeów, kin i restauracji, oferujących dania najróżniejszych kuchni świata. Na terenie dzielnicy znajdują się znane wszystkim Łazienki Królewskie i malowniczy Ogród Krasińskich. Śródmieście to dobre miejsce do zamieszkania dla miłośników miejskiej atmosfery, którym niestraszne korki, duży ruch uliczny i wysokie ceny. Za nieruchomość z rynku pierwotnego w centrum Warszawy trzeba zapłacić min. 16 tys. zł/m². Wynajem wiąże się z miesięcznym kosztem kilku, a nawet kilkunastu tys. zł.

Prestiżowa inwestycja na Woli

Nazywana „warszawskim Manhattanem” Wola to miejsce różnorodne, atrakcyjne i z ogromnym potencjałem. Wola jest doskonale zlokalizowana – do centrum można dojechać w kilkanaście minut. Nieopodal znajdują się liczne tereny zielone, które zapewniają mieszkańcom odpoczynek od miejskiego zgiełku. Nie brakuje tam restauracji, sklepów i lokali usługowych. To doskonałe miejsce dla tych osób, które cenią sobie spokój, a jednocześnie chcą korzystać z uroków dużego miasta.

Zdaniem deweloperów Wola to znakomita dzielnica na inwestycje klasy premium. Potencjał rejonu wykorzystała firma PROFIT Development. Jej nowa inwestycja – Apartamenty Nakielska – to projekt stworzony z myślą o najwyższej wygodzie i miejskiej elegancji. Na Woli powstaje ponad 200 luksusowych lokali mieszkalnych wyposażonych w nowoczesne rozwiązania, takie jak system inteligentnego mieszkania, stacje ładowania samochodów elektrycznych czy wideodomofony. Swoim klientom oferujemy możliwość wykończenia mieszkania „pod klucz” według programów wykończeniowych DEER DESIGN: SMART LIFE, MODERN LIFE I HIGH LIFE – wyjaśnia Agnieszka Pachulska, Dyrektor Oddziału Warszawa w Profit Development – Apartamenty Nakielska to inwestycja premium, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób.

Praga-Południe – dzielnica dla młodych

Od kilku lat dużą popularnością cieszy się Praga-Południe. Dzielnica zerwała z dawnym wizerunkiem. Postawiła na bezpieczeństwo i komfortowe rozwiązania.

Praga jest niesamowicie różnorodna. Znajdziemy tu klimatyczne lokale w stuletnich kamienicach, mieszkania z duszą w blokach z wielkiej płyty i przestronne apartamenty na nowoczesnych osiedlach. Dzielnica znajduje się blisko centrum, nieopodal plaż miejskich i Stadionu Narodowego. To dobre miejsce do zamieszkania dla studentów, par poszukujących swojego pierwszego mieszkania, a także osób, które lubią, gdy wokół dzieje się coś ciekawego. 1 m² nieruchomości z rynku pierwotnego kosztuje tu ok. 11 tys. zł. Za wynajem mieszkania trzeba zapłacić 3-5 tys. zł.

Rodzinna i spokojna Białołęka

Białołęka jest drugą co do wielkości dzielnicą w Warszawie. Jednocześnie ma stosunkowo niskie zaludnienie (nieco ponad 1,8 tys. osób/km²). Według ekspertów Białołęka jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy. Znajduje się tu wiele sklepów, przedszkoli, szkół i obiektów usługowych. Na obszarze dzielnicy nie brakuje placów zabaw, parków i miejsc rekreacyjnych. Białołęka jest bezpieczna i spokojna, co czyni ją idealnym miejscem do zamieszkania dla rodzin z dziećmi.

W ostatnich latach mocno rozwinęła się komunikacja, co usprawniło dojazd do innych części stolicy. Powstaje tu mnóstwo nowych inwestycji mieszkalnych otoczonych bujną zielenią, która zapewnia mieszkańcom odpoczynek od miejskiego zgiełku. Przykładem jest Osiedle Hemara, czyli starannie zaprojektowana przestrzeń mieszkalna z malowniczym oczkiem wodnym i piękną roślinnością.  Każde mieszkanie dysponuje przestronnym balkonem, loggią, tarasem lub zielonym ogródkiem. Apartamenty wyposażyliśmy w duże okna, dzięki którym wnętrza są jasne i komfortowe – podkreśla Agnieszka Pachulska z Profit Development.
– Osiedle Hemara to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi do dyspozycji mają górkę saneczkową i dobrze wyposażony plac zabaw. Nieopodal znajdują się szkoła podstawowa i liczne przedszkola. Zadbaliśmy także o bezpieczeństwo – inwestycja została ogrodzona i wyposażona w całodobowy monitoring – dodaje przedstawicielka dewelopera.

Mokotów i Śródmieście dla miłośników miejskiego życia, Wola dla lubiących prestiżowe rozwiązania, Praga-Południe dla młodych, a Białołęka dla rodzin, poszukujących spokoju i odpoczynku – Warszawa to idealne miejsce dla wszystkich. Tu każdy znajdzie odpowiednią przestrzeń dla siebie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.