Sytuacja rynkowa 14.01.2020

foto: pixabay

Początek tygodnia przyniósł mocną zwyżkę na krajowym rynku. Po względnie neutralnym otwarciu sesji dla FW20, rynek przeszedł do ofensywy. W kolejny godzinach zwyżka nasiliła się, ostatecznie na wykresie dziennym pojawił się wysoki wzrostowy korpus marobuzu.

Kus jest blisko potencjalnej strefy oporu styczniowego szczytu 2216 pkt. Jednocześnie zanegowanie piątkowego wisielca dodaje pozytywnego sentymentu. Podstawowe wskaźniki AT są na neutralnym poziomach nie sygnalizując skrajnych stanów rynku. Na diagramie 60-min notowania FW20 podążają wzdłuż obecnie wewnętrznej linii trendu. Zwracamy uwagę na zachowanie RSI, który w tym interwale zbliża się do linii ostatnich szczytów, a z których następował odwrót w dół. MACD podtrzymuje sygnał kupna, cieszy wzrost miernika siły trendu – ADX.

Na giełdach zagranicznych pozytywne nastroje są podtrzymane. Problematyczna sytuacja na bliskim wschodzie odchodzi w niepamięć, zostaje odświeżony temat umowy handlowej z Chinami, której pierwsze porozumienie ma być podpisane jutro. Jednocześnie będą znane zapisy umowy, które do tej pory było owiane tajemnicą. Wczoraj USA zdjęły Chiny z listy krajów podejrzewanych o manipulowanie kursem walutowym. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikacje wyników finansowych przez największe amerykańskie banki. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. /Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.