Sytuacja rynkowa 28.11.2019

foto: flickr, GPW

Mimo lekko wzrostowego otwarcia środowej sesji na krajowym rynku, kurs FW20 dość szybko zaczęły się obsuwać w kolejnych godzinach. Spadek nabrał na sile w ostatnich godzinach notowań.

Na wykresie 60-min wytłumaczeniem pogorszenia nastrojów jest spadkowa linia oporu prowadzona po listopadowych szczytach. Najbliższym wsparciem jest dołek sprzed tygodnia w obszarze 2171 pkt. RSI jest w strefie neutralnej, MACD schodzi poniżej linii sygnalnej. Wskaźnik ADX informuje o obecności trendu bocznego. Na wykresie dziennym wydłużony korpus spadkowej świecy, zwłaszcza po wcześniejszych, obecnie już zanegowanych „młotach”, sugeruje kontynuację zniżki. Obecność blisko 3 miesięcznego kanału wzrostowego powinna tonować ewentualną przewagę podaży, jego podstawa zmierza w stronę 2155-2160 pkt. Na MACD w tym interwale jest podtrzymany sygnał sprzedaży.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy światowe implikuje neutralny początek sesji dla FW20. Dziś nie pracują rynki amerykańskie, w związku z czym na globalnych rynkach można oczekiwać niższej aktywności i zmienności. Wczorajszy raport o amerykańskim PKB wykazujący po rewizji wzrost wyższy od wcześniejszych szacunków, pobudził zapędy kupujących widując indeksy na nowe historyczne maksima. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników nastrojów dla strefy euro.
/Marcin Brendota/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.