Sytuacja rynkowa 25.11.2019

Na zamknięcie tygodnia na krajowym rynku pojawiła się niewielka zwyżka stanowiąca odreagowanie poprzedzającego spadku. Na wykresie dziennym piątkowa świeca przybrała postać odwróconego młota, po dwóch wcześniejszych klasycznych formacjach młota.

Piątkowej zwyżki nie można jednak uznać za potwierdzenie tych formacji, natomiast kształt ostatnich trzech świec z pewnością wskazuje na słabnący impet wcześniejszego spadku. W okresie ostatnich 2,5 miesięcy można wyodrębnić lekko wzrostowy kanał, jego podstawa zbliża się do 2150 pkt. Na wykresie 60-min ostatnie trzy sesje stanowią fazę konsolidacji notowań wyciszających wcześniejszy spadek. Potwierdziły się czwartkowe wskazania pozytywnych dywergencji na RSI, na MACD jest podtrzymany sygnał kupna. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od piątkowego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.

Na parkietach zagranicznych zakończenie tygodnia pozostało lekko wzrostowe. Wciąż głównym czynnikiem wspierającym nastawienie są zarówno doniesienia jak i domysły w odniesieniu do potencjalnej umowy USA – Chiny. Zapowiedź Chin o zamiarze wprowadzenia wyższych kar za łamanie własności intelektualnej stanowi zdaniem wielu komentatorów argument kolejny element do złagodzenia wzajemnych barier handlowych. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o sprzedaży detalicznej oraz odczyt wskaźnika Ifo dla Niemiec.

/Marcin Brendota/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.