Sytuacja rynkowa 22.11.2019

Czwartkowa sesja przyniosła dalszą zniżkę na krajowym rynku. Po lekko spadkowym otwarciu kurs FW20 w kolejnych godzinach sesji obsuwał się w umiarkowanymi tempie i dopiero bliżej zamknięcia pojawiła się próba wzrostowego odreagowania. Na wykresie dziennym pojawiła się druga z rzędu formacja młota wskazująca na słabnięcie spadkowego impetu.

Minimum sesji było bliskie bariery zniesienia 50% (2164 pkt.) z całej zapoczątkowanej w sierpniu fali wzrostowej. W pobliże tej wartości podchodzi podstawa średnioterminowego kanału wzrostowego. Rośnie wolumen obrotu oraz LOP. Na wskaźnikach AT w tym interwale są podtrzymane sygnały sprzedaży. Na wykresie 60-minuUwagę przede wszystkim zwracają wyraźnie zarysowane pozytywne dywergencje na RSI i MACD względem ostatnich dołków. Ze strony zmiany kursu za potwierdzenie tych wskazań będzie można uznać wejście ponad ostatni szczyt 2202 pkt.

Wczoraj po sesji swoje wyniki finansowe opublikowały spółki CDPROJEKT oraz JSW, w obu przypadkach zysk netto był wyższy od prognoz rynkowych co powinno został pozytywnie odebrane w bieżących notowaniach. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o produkcji przemysłowej i budowlanej oraz na wstępne odczyty wskaźników PMI sektora wytwórczego i usługowego głównych gospodarek. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. /Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.