Sytuacja rynkowa 21.11.2019

Zgodnie z wyraźnie spadkową wymową wtorkowej świecy, wczorajsze notowania kontynuowały zniżkę. Na wykresie dziennym była testowane strefa wsparcia zniesienia 38,2% (2194 pkt.) z całej zapoczątkowanej jeszcze w sierpniu fali wzrostowej.

W trakcie sesji tak określona bariera była naruszona, jednak ostatecznie spełniła swoja funkcję. Jednocześnie na diagramie pojawiła się formacja młota sugerująca osłabienie spadkowego impetu. Wzrost wolumenu przy tej świecy również sugeruje osiągnięcie, przynajmniej chwilowego, stanu równowagi. Tych szacunków jeszcze nie podzielają wskaźniki AT, gdzie na MACD jest podtrzymany sygnał sprzedaży, RSI po przełamaniu wzrostowej linii wsparcia pogłębia zniżkę. Na wykresie 60-min wczorajszy spadek został powstrzymany przy barierze 50% z ostatniej październikowo – listopadowej fali wzrostowej. Możliwy odwrót sugeruje RSI, którego wczorajszy dołek wypadł przy linii kilkumiesięcznych minimów. MACD lekko narusza poziom linii sygnalnej, linia DI- obsuwa się poniżej ADX.

W odniesieniu do spółek indeksu bazowego zwracamy uwagę na wczorajszą publikację wyników finansowych KGHM. Skorygowany wynik EBITDA był wyraźnie lepszy od prognoz oraz wyników ubiegłorocznych, w czym pomogły zarówno wyższe przychody jak i niższe koszty gotówkowe. Na rynkach zagranicznych lekko spadkowy wynik wczorajszej sesji był powodowany nawracającą niepewnością wokół umowy handlowej USA i Chin. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę publikowane po sesji wyniki spółek CDPROJEKT oraz JSW. Dla krajowych danych makro pojawią się odczyty o zmianie zatrudnienia i wynagrodzeń oraz protokół z ostatniego posiedzenia RPP. W USA zostanie opublikowany indeks wskaźników wyprzedzających oraz cotygodniowy raport o zasiłkach dla bezrobotnych.
/Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.