Sytuacja rynkowa 20.11.2019

foto: pixabay

Wczorajsza sesja przyniosła mocne osłabienie notowań na krajowym rynku, do czego przyczyniły się m.in. mocne spadki PKNORLEN. Na wykresie dziennym kurs FW20 obsuwa się poniżej uprzednio pokonanego wrześniowego szczytu – 2217 pkt, co zaczyna przekraczać definicję typowego „ruchu powrotnego”.

Jakby na potwierdzenie pogorszenia rynkowej koniunktury wskaźnik RSI przełamuje ponad 3 miesięczną wzrostową linię wsparcia. Sygnał sprzedaży jest również obecny na MACD. Najbliższym wsparciem, jeżeli nie nastąpi szybko zwrot, jest lokalny dołek sprzed niemal miesiąca 2176 pkt. Wysoki ciemny korpus wczorajszej świecy przy wzroście wolumenu sugeruje podtrzymanie presji podażowej w odniesieniu do bieżącej sesji.

Na wykresie 60-min notowania pozostają w krótkoterminowym trendzie spadkowym. Bieżący spadek pozwolił na naruszenie teoretycznej bariery wsparcia jaką określa zniesienie 38,2% z wcześniejszej fali wzrostowej. Kolejnym punktem zatrzymania jest zniesienie 50% w obszarze 2185 pkt. W tym interwale RSI jest już w strefie wyprzedania rynku. Jednocześnie wzrosty ADX informują o nabieraniu sił dla obecnej tendencji. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia FED. Na krajowym rynku zostaną po sesji opublikowane wyniki KGHM.
/Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.