Sytuacja rynkowa 20.01.2020

foto: pixabay

Komunikat spółki CDPROJEKT mocno zachwiał piątkowym przebiegiem sesji na rynku terminowym. Informacja ze spółki o przełożeniu premiery najnowszej produkcji spółki (Cyberpunk 2077) o 5 miesięcy wywołała bardzo silnie negatywną reakcję inwestorów.

Większość wydawanych ostatnio rekomendacji i wycen opierała się na przepływach prognozowanych właśnie na podstawie dochodowości tej gry. W tej sytuacji, przynajmniej w odniesieniu do prognoz tegorocznych, będą dokonywane pewne korekty. Jako, że spółka jest na piątek pozycji pod względem udziału w indeksie bazowym, to pogorszenie sentymentu na akcjach spółki przełożyło się również na bardzo słaby początek sesji dla FW20. Jednakże spadek okazał się zbyt przereagowany i w kolejnych godzinach sesji, zarówno na akcjach spółki jak i FW20, było notowane wzrostowe odreagowanie.

Na wykresie 60-min FW20 minimum piątkowej sesji sięgnęło zniesienia 61,8% z wcześniejszej kilkudniowej fali wzrostowej. Natomiast następująca po tym zwyżka wygląda jak wybicie z lokalnego kanału spadkowego, na MACD pojawił się jednocześnie sygnał kupna. Na giełdach zagranicznych utrzymują się wciąż pozytywne nastroje, indeksy rynków amerykańskich notują nowe historyczne maksima. Dzisiejsze kalendarium nie zawiera istotniejszych publikacji z wpływem na krajowy rynek. Natomiast dziś nie pracują rynki amerykańskie, co zazwyczaj w takim przypadku powoduje obniżoną aktywność inwestycyjną także na warszawskiej giełdzie.
/Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.