Sytuacja rynkowa 19.11.2019

foto: pixabay

W trakcie wczorajszej sesji dla FW20 po lekko wzrostowym otwarciu kurs instrumentu w kolejnych godzinach obsuwał się w dół. Zniżka została powstrzymana dopiero przy ubiegłotygodniowym dołku 2227 pkt. W ostatniej godzinie notowań, prawdopodobnie pod wpływem zachowania rynków amerykańskich, kurs lekko odbił w górę. Na wykresie 60-min bieżące notowania są od 1,5 tygodnia w korekcie spadkowej wcześniejszego trendu wzrostowego.

Zniesienie 38,2% z całej fali wzrostowej określa pierwsze wsparcie w pobliżu 2209 pkt. Ale też uwagę w tym interwale zwraca zachowanie RSI, który po piątkowej sesji zdołał wyłamać się kanału spadkowego. Na wykresie dziennym notowania pozostają blisko strefy wsparcia uprzednio przełamanego wrześniowego szczytu przy wartości 2217 pkt, i obecnie bieżący spadek jest identyfikowany jako ruch powrotny. RSI pozostaje ponad wznoszącą się od 3 miesięcy linią trendu. Natomiast ryzyko dalszej zniżki podkreśla wskaźnik MACD będąc poniżej linii sygnalnej.

Na głównych giełdach zagranicznych wczorajsze notowania wykazały niewielkie odchylenie od piątkowej sesji. Poranne notowania kontraktów lekko zwyżkują, ale ich zmiana od wczorajszego popołudnia nie jest znaczna i raczej implikuje neutralny początek sesji FW20. Więcej mogą „dodać” zwyżki w tzw. Azji Wschodzącej. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o budownictwie mieszkaniowym w USA. /Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.